Az iráni televízió olyan személyeket mutatott be, akik azt vallották, hogy a nyugati propaganda megtévesztő hatására vettek részt az elmúlt napok tiltakozó megmozdulásaiban. Az egyikük, egy fiatal férfi kijelentése szerint az olyan hírközlő szervek "provokálták őket erkölcstelen tettek elkövetésére, mint a brit BBC vagy az Amerika Hangja". Egy elfátyolozott nő azt vallotta, hogy kézigránátot hordott a táskájában, mert a BBC-ben azt mondták, hogy a rendfenntartó erők állnak a legtöbb összecsapás mögött. (MTI)
#IranElection és #gr88 és #iran9 hashtagek alatt rengetegen kommentálják a Twitteren az iráni eseményeket. Többségük nem Iránból ír, de a Twitter fontos kommunikációs csatornája a tüntetőknek is. A rendőrök ezért számítógépek tucatjait törték össze teheráni egyetemeken. Az SMS-szolgáltatást már a hétvégén leállították Iránban, hogy nehezebb legyen szervezkedni.
A hivatalos iráni sajtó nagyon keveset szól a zavargásokról. A kevés beszámoló szerint az USA és Izrael szervezi az ellenállást, mert félnek, hogy Ahmadinezsád elnök marad. A tüntetőket anarchistáknak tekintik, akiktől Muszavinak el kellene határolódnia.
Nem hív össze szombatra újabb tüntetést a vitatott iráni elnökválasztáson vesztes Mir Hoszein Muszavi, közölte pénteken a mérsékelt elnökjelölt egyik szövetségese Hamenei beszédére reagálva. "Muszavi nem tervez holnapra vagy holnaputánra újabb nagygyűlést, s ha majd gyűlést tervez, azt honlapján közzéteszi" - mondta a neve elhallgatását kérő forrás. (MTI)