A CNN kommentárban bírálja az amerikai elnököt, azt várnák Obamától, hogy foglaljon állást hangsúlyosan az aktuális eseményekről, és ítélje el az emberi jogok erőszakos korlátozását. Nem tartják elfogadható érvnek, hogy más ország belügyeibe nem avatkoznak bele, hiszen például az izraeli-palesztin békefolyamat kérdésében Obama konkrét elvárásokat fogalmazott meg.
Külön kitérnek Robert Gibbs fehér házi sajtótájékoztatójára, ahol Obama sajtósa kérdésre válaszolva azt mondta, nem számít, ki nyeri az iráni elnökválasztást, az Egyesült Államoknak két ügyhöz fűződik a nemzeti érdeke: az atomfegyver gyártása és a terrorszervezetek támogatása, illetve finanszírozása.
#IranElection és #gr88 és #iran9 hashtagek alatt rengetegen kommentálják a Twitteren az iráni eseményeket. Többségük nem Iránból ír, de a Twitter fontos kommunikációs csatornája a tüntetőknek is. A rendőrök ezért számítógépek tucatjait törték össze teheráni egyetemeken. Az SMS-szolgáltatást már a hétvégén leállították Iránban, hogy nehezebb legyen szervezkedni.
A hivatalos iráni sajtó nagyon keveset szól a zavargásokról. A kevés beszámoló szerint az USA és Izrael szervezi az ellenállást, mert félnek, hogy Ahmadinezsád elnök marad. A tüntetőket anarchistáknak tekintik, akiktől Muszavinak el kellene határolódnia.
Nem hív össze szombatra újabb tüntetést a vitatott iráni elnökválasztáson vesztes Mir Hoszein Muszavi, közölte pénteken a mérsékelt elnökjelölt egyik szövetségese Hamenei beszédére reagálva. "Muszavi nem tervez holnapra vagy holnaputánra újabb nagygyűlést, s ha majd gyűlést tervez, azt honlapján közzéteszi" - mondta a neve elhallgatását kérő forrás. (MTI)