Egy héttel az elnökválasztás után hosszú publicisztikában elemzi az Iránban kialakult helyzetet Shirin Ebadi jogász és emberi jogi aktivista, a 2003-as béke Nobel-díj győztese. A Huffington Post által közölt írásban Ebadi öt pontban fogalmazza meg saját, és vélhetően a Muszavi elnökjelölt mellett tüntető százezrek követeléseit.
1. Feltétel nélkül helyezzenek szabadlábra mindenkit, akit a választási eredmények ellenei tiltakozásért vettek őrizetbe.
2. Szüntessék be a tiltakozók ellen irányuló erőszak minden formáját.
3. Semmisítsék meg a választás közölt eredményét.
4. Nemzetközi szervezetek felügyelete mellett tartsanak új választásokat.
5. Az állam fizessen kártérítést a tüntetések során megsebesített, megölt áldozatok családjainak.
#IranElection és #gr88 és #iran9 hashtagek alatt rengetegen kommentálják a Twitteren az iráni eseményeket. Többségük nem Iránból ír, de a Twitter fontos kommunikációs csatornája a tüntetőknek is. A rendőrök ezért számítógépek tucatjait törték össze teheráni egyetemeken. Az SMS-szolgáltatást már a hétvégén leállították Iránban, hogy nehezebb legyen szervezkedni.
A hivatalos iráni sajtó nagyon keveset szól a zavargásokról. A kevés beszámoló szerint az USA és Izrael szervezi az ellenállást, mert félnek, hogy Ahmadinezsád elnök marad. A tüntetőket anarchistáknak tekintik, akiktől Muszavinak el kellene határolódnia.
Nem hív össze szombatra újabb tüntetést a vitatott iráni elnökválasztáson vesztes Mir Hoszein Muszavi, közölte pénteken a mérsékelt elnökjelölt egyik szövetségese Hamenei beszédére reagálva. "Muszavi nem tervez holnapra vagy holnaputánra újabb nagygyűlést, s ha majd gyűlést tervez, azt honlapján közzéteszi" - mondta a neve elhallgatását kérő forrás. (MTI)