Trükközve fogadták el a bizottsági jelentést a Flores-ügyben
További Külföld cikkek
- Újabb kérelemmel állt elő Donald Trump az ellene indult büntetőper miatt
- Újabb ország csatlakozott a BRICS-hez
- A börtön, amely az embertelen körülményekről, kínzásokról és brutális kivégzésekről híresült el
- A húszmilliós kisebbség, amely már száz éve hontalanul él
- Meghalt egy spanyol cserediák Thaiföldön egy elefánt fürdetése közben
A bolíviai parlamenti bizottság kormánypárti tagjai elfogadták saját összefoglaló jelentésüket, amely szerint szakadár Santa Cruz-i politikai és pénzügyi vezetők álltak az Eduárdó Rózsa-Flores vezette állítólagos terrorista csoport mögött, jelentette pénteken a bolíviai sajtó.
A jelentés elfogadásának körülményeit az ellenzéki képviselők botrányosnak tartják. Több órás felolvasás után hármuk közül ketten kimentek a mosdóba és a sajtót tájékoztatni, a kormánypártiak pedig ezt kihasználva megszavazták az események leírásának saját változatát.
Az állítólagos terrorista csoportot április 16-án számolták fel kommandósok: a bolíviai-magyar-horvát állampolgárságú Rózsa-Florest, az erdélyi Szovátáról származó Magyarosi Árpádot és Michael Dwyer ír állampolgárt agyonlőtték a Santa Cruz-i Las Americas szállodában. A magyar állampolgárságú, szintén szovátai Tóásó Elődöt és a bolíviai-horvát Mario Tadicot letartóztatták.
A parlament teljes ülésén is előterjesztendő hivatalos álláspont Rubén Costas Santa Cruz-i kormányzót és Branko Marinkovic helyi üzletembert nevezi meg annak a csoportnak (La Torre) a vezetőjeként, amely Santa Cruz autonómiájának kivivását tűzte ki célul, és pénzelte az állítólagos terroristák működését. Megneveztek hét másik személyt is, aki jelenleg szökésben van.
Bernardo Montenegro ellenzéki képviselő értéktelennek tartja a 83 oldalas jelentést, mert nem vette figyelembe a kommandósok akciójáról napvilágra került videofelvételeket és azokat az internetes beszélgetéseket, amelyek egyikében Rózsa-Flores állítólag Alvaro García Linera bolíviai alelnökkel "cseveg". A bizottság ellenzéki tagjai folytatják a nyomozást, elutaznak Magyarországra és Írországba is.
Az ellenzékiek szintén készítettek egy jelentéstervezetet, de erről nem volt szavazás. Abban bíznak, hogy a bizottság jövő heti ülésén talán erről a tervezetről is szavazhatnak. Montenegro hozzátette, hogy a kormánypártnak az ellenzéki képviselők jelenléte mellett is meglett volna a többsége a bizottságban.