A bengázi Átmeneti Nemzeti Tanács azt ígérte, hogy megbocsátanak Kadhafi azon támogatóinak, akik szembefordulnak a líbiai vezetővel. "Arra kérjük a Kadhafi körüli embereket, hogy hagyják el őt. Ha megteszik, akkor megbocsátjuk nekik tetteiket" - mondta Abdulhafiz Ghoga. (BBC)
A Russian Technologies állami vállalat vezetője szerint Oroszország várhatóan négymilliárd dollárt veszít a Líbiába szánt fegyverexporton, miután az ENSZ szankciókat vezetett be Kadhafi rezsimével szemben. (a-Dzsazíra)
A felére esett vissza a líbiai olajtermelés a zavargások miatt, mondta Sukri Ghanem, az állami olajtársaság vezetője az AFP-nek. Líbia normális esetben 1,6 millió hordó olajat termel ki naponta, azonban ez a mennyiség jelentősen visszaesett, mióta a külföldi vállalatok sok munkásukat kimenekítették. (BBC)
A Guardian két olvasója azt állította Tripoliból, hogy az utcákon még mindig Kadhafihoz hű, Kalasnyikovokkal felfegyverzett emberek járőröznek, és megakadályozzák, hogy tüntetések kezdődhessenek. Állítólag autókból is tüzet nyitnak a tiltakozókra. Ugyanakkor hivatalos forrásokból nem érkezett hír tripoli erőszakról.
Brega közelében, Agajlában gyülekeznek a felkelők csapatai, ugyanakkor van egy kis kavarodás, hogy valójában ki is a parancsnok. (BBC)
A líbiai állami tévében bemondták, hogy - nem túlzás - 37 milliárd nyugtatót foglaltak le az egyik líbiai kikötőben. Kadhafi napok óta állítja, hogy a felkelők valójában az al-Kaida által bedrogozott fiatalok. (BBC)
A zavíjai olajfinomítóban dolgozó szakemberek szerint a létesítmény a szokásos termelésének 80 százalékát végzi el, ez napi kilencvenezer hordót jelent. Nic Robertson, a CNN tudósítója szerint a felkelők csapatai az olajfinomítótól néhány kilométernyire, a városban vannak.
A város környékéről most nem érkeztek hírek támadásokról, de a felkelők erősítést kaptak Bregában, Bengáziból és Azsdabíjából is érkeztek csapatok. (BBC)
A brit külügyminisztérium vizsgálja azokat a pletykákat, miszerint egy brit férfit is agyonlőttek volna szerdán Bregában. A férfi rokonai szerint az előző héten utazott Líbiába, hogy segítsen ott élő családtagjainak. Egyelőre nem tudni, hogy a férfi valóban életét vesztette-e. (Guardian9
"Világos szeretnék lenni, ha ellenzéki csoportok követnek el bűncselekményeket, azokat is kivizsgáljuk. Pártatlanok leszünk" - mondta a Nemzetközi Büntetőbíróság által indított vizsgálatról Jose Luis Moreno-Ocampo főügyész. (BBC)
Nincs jele Kadhafihoz hű erőknek Brega körül, és a reggeli bombázást leszámítva nyugodtnak tűnik a környék, állítja az AP. A felkelők megpróbálják megvédeni a helyi olajlétesítményeket, a katonáik gépfegyveres teherautókkal vették körbe a bregai olajvállalat épületét. (Guardian)
A Nemzetközi Büntetőbíróság bejelentette, hogy vizsgálatot indított a Líbiából jelentett feltételezett bűncselekmények ügyében, vizsgálják azokat az állításokat, miszerint a Kadhafihoz hű erők békés tüntetőkre támadtak volna. A hágai testület szerint Kadhafi és belső köre, köztük több fia feltehetően felelős az erőszakért, de csak a líbiai vezetőt nevezték nevén. A líbiai kormány vezető tagjai ellen eljárás indulhat emberiesség ellen elkövetett bűncselekmények miatt, ha a vezetésük alatt álló csapatok visszaéléseket követnek el. (BBC)
Hat ellenzéki párt levelet küldött Bahreinben a trónörökösnek, akitől azt kérik, hogy menessze a kormányt, és függessze fel a 2002-es alkotmányt. A pártok péntekre óriásdemonstrációt szerveznek, amelynek a neve "Le a kormánnyal" lesz, állítja az al-Dzsazíra. (Szultan al-Kaszemi)
A bregai kórház egyik vezetője szerint senki sem sérült meg, amikor reggel Kadhafi erői lebombáztak egy területet a helyi olajvállalat és a lakónegyed között. (BBC)
Az állami tévében a Szirte-i Egyetemről jelentkeztek be, ahol külföldieket és diákokat kérdeztek meg. A Kadhafi erősségének számító városban megkérdezettek szerint nincs válság, az eseményeket pedig helytelenül tudósították bizonyos tévéadók. (BBC)
A Muzulmán Testvériség szerint Eszam Saraf új egyiptomi miniszterelnöknek jó a megítélése, állítja a DPA német hírügynökségre hivatkozva Szultan al-Kaszemi a Twitteren.
Az al-Arabíja úgy tudja, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság Kadhafit, és három fiát, Szaif al-Iszlámot, Khamiszt és Mutasszimot is vizsgálná. A kiszivárgott nevek között szerepel még a líbiai külügyminiszter, egy korábbi ENSZ-nagykövet és Kadhafi testőrségének parancsnokának a neve is. Az információkat hivatalosan nem erősítették meg, de a bíróság főügyésze hamarosan bejelenti majd a neveket.
A bengázi felkelők bizakodnak, hogy tartani tudnák az állásaikat, ha a kormányerők támadást tudnának indítani a város ellen, jelentette a BBC helyszíni tudósítója. Jon Leyne szerint nem valószínű, hogy mostanában átfogó támadás indulna Bengáziból Tripoli ellen, mivel a felkelők még a város védelmét próbálják megerősíteni, a főváros felé pedig a szirte-i kormányerődön is keresztül kellene verekedniük magukat.
A BBC egyik elemzője szerint Kadhafi úgy tűnik, nem tudja már visszafoglalni a keleti országrészt, azonban az ellenzék sem tűnik elég erősnek ahhoz, hogy nagyobb támadást indítson Tripoli ellen. A patthelyzet pedig nehéz helyzetbe hozhatja a nemzetközi diplomáciát.
Amr Músza, az Arab Liga főtitkára szerint a szervezetet értesítették Hugo Chávez venezuelai elnök közvetítői szándékáról, még tárgyalnak a tervezetről. "Több vezetővel is beszéltünk tegnap" - mondta. Kadhafi már elfogadta Chávezt közvetítőnek, a bengázi ellenzék azonban jelezte, hogy kizárólag a líbiai vezető és családja távozásával érik be, másról nem tárgyalnak. (BBC)
A bengázi átmeneti tanács engedélyt kért az ENSZ-től a zsoldosok bombázására, állítja az al-Arabíja. Ugyanakkor nem teljesen világos, hogy nem arról van-e csak szó, amit már szerdán is bejelentettek, hogy célzott légicsapásokat szeretnének a nemzetközi közösségtől "az afrikai zsoldosok" ellen, nem pedig saját maguk hajtanának végre ehhez hasonló akciót. (BBC)
A felkelők Nemzeti Líbiai Tanácsa, vagyis a bengázi átmeneti kormány bejelentette, hogy kizárólag Kadhafi, az összes családtagja és közeli bizalmasa távozásával éri be, jelentette az al-Dzsazíra. Ez elég kategorikus válasznak tűnik a Chávez által tervezett közvetítésre. (Guardian)
"Újabb bombázások Bregában és Azsdabíjában. A repülők a felkelők legrosszabb rémálmai" - írja Martin Chulov, a Guardian tudósítója a Twitteren.
Kadhafi másodszülött fia, Szaif szerint apja a szavazatok négyötödét megnyerné egy választáson. Szaif azt mondta az Asrak al-Avszat lapnak, hogy ha megtalálják külföldön bármilyen pénzüket, akkor nyugodtan eltehetik. A lap rákérdezett, hogy hivatalos tisztség híján Szaif milyen minőségben beszél, Kadhafi fia szerint azért kell nyilatkoznia, mert "a média folyamatosan megkeresi". (Szultan al-Kaszemi)
Líbiában felmerült lehetséges megoldásként a konfliktusra, hogy Kadhafi és a fiai visszavonulnának a líbiai vezető szülővárosába, Szirtébe, a hatalmat pedig régi jóbarátja, Mohamed al-Zvai venné át, aki hivatalosan most is az ország államfője, írja Nic Kristof, a New York Times publicistája. Azt ugyanakkor nem tudni, hogy az ellenzék mennyire fogadná el Kadhafi egyik régi harcostársának tárgyalási ajánlatát, ráadásul feltehetően Kadhafi sem menne bele ebbe a megoldásba. (Guardian)
A NATO-nak nem áll szándékában beavatkozni Líbiában, de azért észen áll minden eshetőségre, állítja az AFP.
A Nemzetközi Büntetőbíróság hamarosan megnevez tíz-tizenöt személyt, akik ellen háborús bűncselekmények elkövetésének vádjával indíthatnak vizsgálatot a líbiai konfliktus ügyében, mondta Jose Luis Moreno Ocampo madridi főügyész az El País spanyol lapnak. (BBC)
Az elmúlt napokban folyamatosan romlott a helyzet a tunéziai-líbiai határon, csütörtökön azonban már repülők érkeznek több ezer menekültért, a tervek szerint a következő néhány napban hatezer egyiptomit szállítanak majd Kairóba. (BBC)
Lemondott Ahmed Safík egyiptomi miniszterelnök, akinek távozását az egyiptomi hadsereg Facebook-oldalán jelentették be. Safíkra komoly nyomás nehezedett, amiért még Hoszni Mubarak megbuktatott elnök nevezte ki lemondása előtt. Az új kormányfő az eddigi közlekedési miniszter Eszam Saraf lesz, aki hamarosan megkezdi a kormányalakítást. (Guardian)
A Reuters szerint Azsdabíjában is légi támadást indítottak a felkelők állásai ellen.