A jemeni ellenzék visszautasította Száleh elnök ajánlatát, vagyis nem fogadja el, hogy az év végén, jövő év elején lemond, és nem indul az új elnökválasztáson.
Jaszin Noman, az ellenzéki koalíció vezetője üres szavaknak minősítette az ajánlatot.
Az ellenzéki szóvivő pedig így fogalmazott: "Nincs párbeszéd ezzel a halott rezsimmel".
A tüntetők pénteken újra utcára vonul, új alkotmányt akarnak, valamint a parlament, a helyi tanácsok, az állambiztonsági szervek feloszlatását követelik, de mindenekelőtt Szaleh elnök távozását.
Ban Kimun ENSZ-főtitkár a korábbi jordániai külügyminisztert, Abdul-Ilah Khatibot akarja különmegbízottként Líbiába küldeni, írja Szultan al-Kaszemi a Foreign Policyra hivatkozva.
Több helyi is azt mondta Zavíjából, hogy az este házakra lövő tankok egyelőre ismeretlen okból váratlanul visszavonultak nem sokkal korábban. Több épület is ég a városban, legalább harmincan meghaltak a harcokban. (BBC)
David Blair, a Financial Times egyik munkatársa szerint a felkelők egyértelműen a fontos olajlétesítményeket próbálják megszerezni és megtartani. Ha Rasz Lanuf közelében megszerzik Esz Szider kikötőt is, akkor az elemző szerint elvághatják Kadhafi bevételeinek egy fontos részét. (BBC)
Dr. Szunita Szingh, a Szirte Egyetem egyik tanára szerint minden diákját felfegyverezték, hogy meg tudják védeni magukat a felkelők ellen. (BBC)
Egy zavíjai lakos azt állította a BBC-nek, hogy jelenleg újból minden csendes a napközben kétszer is megostromolt városban. "Reméljük a Kadhafi-párti csapatok nem fognak támadni, ha pedig mégis, akkor készen állunk" - mondta Mohamed. Úgy tűnik, hogy a települést megvédték a felkelők.
Egyre több hír érkezik arról, hogy Rasz Lanuf felől is ezrek indultak Szirtébe, Kadhafi szülővárosába. Szirte nagyon fontos lehet a felkelőknek és Kadhafinak is, vélte Peter Zeihan, a Stratfor elemzője a Reutersnek. Ha a felkelők el tudják foglalni a várost, akkor szerinte esélyük lehet Kadhafi megdöntésére is.
Nem világos, hogy ki van fölényben Zavíjában, írja Nic Robertson, a CNN tudósítója. Mint írta, oda akartak menni személyesen tájékozódni, azonban nem engedték őket.
A harminctagú Nemzeti Líbiai Tanácsnak Kadhafi által uralt területeken is vannak tagjai, az ő nevüket azonban bizonságuk érdekében nem hozzák nyilvánosságra. (BBC)
A BBC egyik olvasója szerint fogytán az élelem és a gyógyszer is Zavíjában, ezért segítséget kérnek. A várost már a hét közepén és ostromolták Kadhafi erői, szombaton pedig újabb roham kezdődött.
A BBC tudósítója szerint Zavíján kívül az utakat a líbiai hadsereg ellenőrzi, útakadályokat állítottak fel, és tankokkal védik az ellenőrző pontokat.
Zavíjában heves tűzharc volt a főtérnél, a felkelők rakétameghajtású gránátokkal és a korábban zsákmányolt tankokkal verték vissza Kadhafi katonáit. Egy helyi orvos szerint legalább harmincan meghaltak a szombati harcokban. (BBC)
A felkelők Nemzeti Líbiai Tanácsa kijelentette, hogy ők az ország egyetlen hivatalos képviselete. (AFP)
A Reuters tudósítójának megmutatták a földbe csapódott vadászgépet Rasz Lanufnál, és az AP is megerősítette, hogy látott képeket a halott pilótáról és a roncsról. Egyelőre azonban nem egyértelmű, hogy a gépet tényleg lelőtték-e, vagy esetleg más okból csapódott a földbe.
A felkelők kormánya, a Nemzeti Líbiai Tanács kinevezett egy háromfős válságbizottságot, amelyben a katonai ügyek vezetésével Omar Haríri, a Kadhafi 1969-es puccsában is résztvett, de később bebörtönzött tisztet bízták meg, míg a külügyi ügyeket Ali Eszavi, Líbia korábbi indiai nagykövete intézi. (BBC)
Tripoliban most csendes a Tadzsura negyed, amely pénteken összecsapások helyszíne volt a rendőrök és a tüntetők között, jelentette Nic Robertson, a CNN tudósítója a Twitteren.
Az egyik ilyen meg nem erősített információ, hogy az al-Arabíja a Sabab ifjúsági mozgalom szerint bemondta, több ezren indultak el Szirte irányába nyugatról Beni Validból, hogy megostromolják Kadhafi erőit és zsoldosait. (BBC)
Egyelőre nem tudni pontosan, hogy meddig nyomultak előre keletről a felkelők Szirte irányába, mivel több ellenőrző ponttól is ellentmondó információk érkeznek. (AP)
A felkelőkhöz csatlakozott egyik veterán katona azt mondta Bin Dzsavadnál az AFP-nek, hogy az erősítéseken és az időjáráson múlik majd, milyen gyorsan tudnak nyugatra menni Szirte felé. Homokvihar tombol a térségben Rasz Lanufnál, amelyhez közel található Bin Dzsavad. "Két étterem, kunyhók és házak" - számolt be róla az AFP tudósítója. A kis település 150 kilométerre van Szirte-től.
Több ezer siíta tüntető tiltakozott élőláncot formálva a bahreini főváros, Manama körül, jelentette az AP. A tüntetőkhöz a szunnita kisebbség tagjai is csatlakoztak.
Egy szemtanú azt állítja, hogy a felkelők lelőttek egy vadászgépet Rasz Lanufnál, a saját szemével látta a két halott pilótát. Ezt ugyanakkor más források nem erősítették meg. (Reuters)
A BBC egyik tudósítója Rasz Lanufból is újabb összecsapásokról számolt be, pedig a korábbi hírek szerint Kadhafi erői visszavonultak a városból.
Egy helyi szerint Kadhafi erői egyelőre a tankok ellenére sem tudták elfoglalni Zavíja főterét. Zavíja Líbia negyedik legnagyobb városa, és az egyik legfontosabb olajfinomító is itt található. (BBC)
Egyre intenzívebb a harc Zavíjában, a tankok a főtér felé út közben lőtték a házakat. Most egy mecsetet is támadnak, ahol több száz ember rekedt, mondta egy helyi a Reutersnek. Szerinte senkit nem lehet kimenteni jelenleg, mivel olyan sűrűn lövik az épületet.
A líbiai felkelők lelőttek két helikoptert Rasz Lanufnál, állítja az al-Dzsazírára hivatkozva Szultan al-Kaszemi, az egyiptomi Nation publicistája a Twitteren.
Heten megsebesültek, amikor szombaton kigyulladt az állambiztonsági szervek egyik épülete Alexandriában. Egyelőre nem világos, ki gyújtotta fel, szemtanúk szerint a rendőrök iratokat égettek az épületben, a rendőrség viszont civileket okolt. Alexandriában pénteken tüntetők megostromolták feltehetően ugyanezt az épületet, a rendőrök oszlatták fel a tömeget. (Reuters)
Már korábban érkeztek hírek arról, hogy Szirtében, Kadhafi szülővárosában egymás ellen fordultak a helyi törzsek tagjai, most az is kiderült, hogy az al-Firdzsan törzs fordult szembe az al-Kadhafa törzzsel, Kadhafi klánjával. Az al-Firdzsan húsz katonáját agyonlőtték még Rasz Lanufban a biztonsági erők, amiért nem voltak hajlandóan tüzet nyitni a felkelőkre. (al-Dzsazíra)
A Zavíjával ellentétes oldalon, a keleti fronton Rasz Lanufnál Kadhafi erői visszahúzódtak Vadi al-Ahmar térségébe, 140 kilométerre Miszratától. A felkelők rendezik soraikat és arra készülnek, hogy előbb Vadi al-Ahmar, majd onnan a Kadhafi erősség Szirte felé vonulnak, jelentette az al-Dzsazíra egyik tudósítója.
A tankok a főtér felé tartanak Zavíjában, nagyjából tíz percig komoly tüzérségi támadást is indítottak Kadhafi katonái a város ellen. Azóta nem hallani lövéseket, jelentette a Sky News tudósítója a városi kórházból. Érkeznek a sebesültek és az áldozatok testei a kórházba, de egyes hírek szerint a kormányerők sok holttestet összegyűjtenek az utcákról, hogy kevesebb ismert áldozatról lehessen tudni, állította. (BBC)