A legnagyobb bahreini síita ellenzéki csoport, az al-Vifak szerint 250 embert vettek őrizetbe, 44-en pedig eltűntek mióta a kormányerők keményen lecsaptak a tüntetőkre két héttel ezelőtt. Csak vasárnap és hétfőn 35 család jelezte nekik, hogy eltűnt egy családtagjuk egy katonai ellenőrző pontnál. (BBC)
A Kadhafi-ellenes erők egyik szóvivője szerint több mint nyolcezer ellenzékit öltek meg eddig. (al-Dzsazíra)
Szombaton több mint 3800 menekült érkezett Líbiából Egyiptomba. Jónéhányan azonban csak az éjszakát töltötték a szomszédban, és reggel visszautóztak Líbiába. (BBC)
John Boehner, az USA kongresszusában többségben lévő republikánusok vezetője szerint a demokrata kormány nem magyarázta el sem a népnek, sem a képviselőknek a katonai beavatkozást. Szerinte nem látszik a pontos menetrend, és a harc célja sem. (CNN)
A líbiai haditengerészetnek címzett üzenetet sugárzott az amerikai EC-130-as repülő rádióállomás. Ebben felszólítják a hajókat, hogy ne szedjék fel a horgonyt, maradjanak a kikötőkben. "Ha elhagyják a kikötőt, azonnal megtámadjuk és megsemmisítjük hajóikat", szól az angolul, franciául és arabul is közvetített figyelmeztetés.
A líbiai hadihajók legfeljebb akkor jelentenének veszélyt a szövetségesekre, ha legalább 80 kilométerre megközelíthetnék a nyugati kötelékeket, és egyszerre több irányból indíthatnák el Styx rakétáikat. Még ez is kamikaze küldetés volna, amit azonnali ellencsapás követne.
A Reuters tudósítója szerint a felkelők kezén lévő Bengázi központjában robbanások és erős géppuskatűz hallatszik. A fegyverropogás már húsz perce tart. (BBC)
A Pentagon sajtótájékoztatóján azt mondták, hogy az amerikai hadsereg nem egyezteti bevetéseit a líbiai ellenállással. (al-Dzsazíra)
Miszrata városában a felkelők állítólag megsemmisítettek három tankot, egy negyediket pedig megfutamítottak a város központjából. A Kadhafihoz hű páncélos járművek még délután hatoltak be az ostromlott városba.
Az USA védelmi minisztériumának sajtótájékoztatóján azt mondták, hogy nincs semmilyen bizonyíték arról, hogy polgári áldozatai is lennének a koalíciós bombázásoknak.
A szóvivő szerint az USA-nak nem célja üldözni Kadhafit, az ezredes elfogása nem célja a mostani hadműveleteknek. (BBC)
Több tripoli forrás szerint a robbanások után nagy füst gomolyog Kadhafi palotájának irányából.
Több forrás is megerősítette, hogy hatalmas robbanást lehetett hallani Líbia fővárosában és ismét szólnak a légvédelmi ágyúk is.
Az USA védelmi minisztériumban néhány perce sajtótájékoztató kezdődött. A Pentagon szerint az eddigi koalíciós csapások nagyon hatékonyak voltak, a líbiai légvédelmet igen komoly veszteség érte.
A Kadhafi szárazföldi csapatait Bengazi közelében ért csapás is meglehetősen sikeres volt az amerikaiak értékelése szerint.
Alig egy órával a tűzszünet kihirdetése után Tripoliban állítólag ismét tüzelni kezdett Kadhafi légvédelme. (Reuters)
Három olasz, Tornado típusú gépet láttak felszállni Szicíliában egy katonai bázisról. A CNN szerint négy gép szállt fel.
A francia hadsereg bejelentette, hogy Katar négy harci repülőgépet irányított a hadműveletek megsegítésére.
Két riporter és egy fotós tűnt el az AFP szerint. Mindhárman Torbuk közelében akartak anyagot készíteni az arra harcoló ellenzékiekről. (BBC)
Recep Tayyip Erdogan azt reméli, hogy nem szükség hosszú távon a katonai beavatkozásra. A Szaúd-Arábiában tartózkodó török kormányfő szerint ha Líbia is képes lett volna a változásra, mint Tunézia és Egyiptom, akkor nem kellett volna ekkora árat fizetnie az országnak. (BBC)
Az USA hadsereg szombat este óta összesen 124 Tomahawk cirkálórakétát lőtt ki a líbiai légvédelemre, közölte az afrikai parancsnokság szóvivője. Eddig 110 rakétáról volt szó. (CNN)
A líbiai ellenzéki Sabab mozgalom úgy tudja, hogy Bengázi és Azsdabíja közötti út teljesen tiszta. Ez megerősíti azokat a délelőtti híreket, miszerint Kadhafi csapatai a Bengázitól délnyugatra fekvő városig vonultak vissza. A Sabab szerint az úton Kadhafi sok katonáját elfogták és sokan dezertáltak is közülük.
A líbiai hatóságok elengedték a korábban feltartóztatott olasz vontatóhajót. A hajó tulajdonosa úgy tudja, hogy mind a 11 tengerész jól van, és a jármű velük együtt hagyhatta el Tripoli kikötőjét. (al-Dzsazíra)
Tripoli megint csendes, számolt be róla egy helyi az al-Dzsazírának. Korábban a CNN tudósítója is azt mondta, tüzelni kezdett a légvédelem, de légicsapások nem érkeztek. Azóta a kormány tűzszünet betartására kérte a líbiai hadsereg egységeit, ezért is hallgathattak el az ágyúk.
Tűzszünetet rendeltek el, miután számba vették a civil áldozatokat, és a sok civil és katonai épület megsemmisülését, indokolta Ibrahim Músza líbiai kormányszóvivő a líbiai hadsereg egyik tisztjével együtt tartott sajtótájékoztatóján Tripoliban.
A rezsim egyben felszólította az ország törzseit, hogy vegyenek részt a Tripolitól Bengáziig szervezett békemenetben, hogy egyeztetéseket tarthassanak. A Guardian szerint fontos fejlemény is lehet akár, hogy Kadhafi nevét nem említették meg a bejelentésnél. (BBC)
A Reuters képének tanúsága szerint a líbiai kormányerők rendelkeznek a szovjet-orosz Igla rakéta legújabb, S változatával, amelynek NATO-kódneve SA-24 Grinch. A rakétaindítók számáról nincs információ, alkalmazható a képen látható, járműre telepített módon vagy vállról indítva. A telepített rendszerek kiiktatása után ezek jelentik a legnagyobb veszélyt a szövetségesekre, viszont csak az alacsonyan és hangsebesség alatt repülő, tehát csapásmérő gépeket támadhatják. Irakban egy Tornadót, Boszniában egy Mirage-2000-est lőttek le az Igla korábbi változatával.
Brit gépek is résztvesznek az újabb líbiai légicsapásokban, erősítették meg védelmi minisztériumi források a Guardiannek. Azt nem tudni, hogy valahol már elkezdődött-e a bombázás, de Tripoliból légvédelmi tűzről számoltak be az elmúlt fél órában. A rezsim egyik szóvivője pedig azt állította, helyi idő szerint 21:00 órakor, vagyis ebben a pillanatban tűzszünetet léptetnek életbe.
A líbiai kormány egyik szóvivője azt mondta, hogy az ország barbár, fegyveres aggresszióval néz szembe. Állítása szerint a líbiai fegyveres erőket utasították, hogy tartsák be a tűzszünetet, amely helyi idő szerint 21:00 órától, vagyis perceken belül életbe lép. A líbiai kormányerők vasárnap Miszratát ostromolták, ahol helyiek még órákkal ezelőtt is lövésekről számoltak be.
Kadhafi erői már csütörtökön is bejelentettek egyszer tűzszünetet, ennek ellenére tovább támadták Miszratát és Adzsdabíját, majd péntek reggel Bengázit is megostromolták. (BBC)
Az Arab Liga megerősítette, hogy támogatja az Odüsszeia Hajnal hadműveletet, írja a CNN-re hivatkozva Szultan al-Kaszemi, az egyiptomi Nation publicistája a Twitteren. Ez azért fontos, mert a liga főtitkár, Amr Músza napközben bírálta a légicsapásokat, és rendkívüli ülést is összehívott.
A líbiai légvédelem Tripoliban annak ellenére is lőni kezdett az égbe, hogy a koalíciós támadásnak nem látni nyomát, jelentette Nic Robertson, a CNN tudósítója.
A líbiai állami tévében élő felirattal mutattak egy temetést, amelyet "a gyarmatosító katonai aggresszió" áldozatainak tartottak. A tömegben zöld zászlókat lengető emberek álltak, Kadhafi melletti, és Nyugat-ellenes szlogeneket skandáltak. (BBC)
Hugo Chavez venezuelai elnök szerint a légicsapásokban civilek halnak meg, az Egyesült Államoknak és Európának pedig nem kellene beavatkoznia Líbiában. (al-Dzsazíra)
Egy Bengáziban tartózkodó orvos szerint 95-en meghaltak, sokan megsebesültek a Kadhafi-erők szombati támadásában. (CNN)
Heves légvédelmi tűz hallatszik Tripolinál, állítja helyiekre hivatkozva a Reuters.
Száleh elnök leváltotta a jemeni kormányt, amely mostantól ügyvezető kabinetként látja el feladatát, jelentette az al-Dzsazíra. Jemenben az elmúlt napokban brutális összecsapások robbantak ki a kormányerők és a tüntetők között, mesterlövészek szedték áldozataikat Szanaában.