Líbiai repüléstilalmi zóna kialakítását kéri az Arab Liga
Az egyiptomi média értesülése szerint Szíria és Algéria képviselője feltehetően nem támogatta a repüléstilalmi zónára irányuló kérést, amelyet az AP amerikai hírügynökség jelentése szerint a tanácskozásról kiadott közleménybe foglaltak. A tanács emellett úgy döntött, hogy kapcsolatba lép a líbiai felkelők politikai képviselőjével, az Átmeneti Nemzeti Tanáccsal.
Hírügynökségek emlékeztetnek arra, hogy az Arab Liga országai egyedül nem tudnának repüléstilalmi zónát létesíteni Líbia légterében, azonban a hozzájárulásuk elengedhetetlen e lépéshez, amelynek végrehajtásához katonai erő kell. A repüléstilalmi zóna kialakítását a Moammer Kadhafi ellen lázadók kérték, hogy az iraki légierő gépei ne támadhassák őket.
Az Európai Unió országaiban is napirendre került a repüléstilalmi zóna kérdése, de egységes álláspont nem alakult ki erről.
A 21 tagország, valamint a Palesztin Hatóság képviselőit tömörítő szervezet ülésén Omán képviseletében Juszuf bin Alavi bin Abdullah korábban úgy fogalmazott, hogy "az arab országoknak az Arab Liga mechanizmusát felhasználva kell beavatkozniuk Líbiában, a nemzetközi joggal összhangban". Hangsúlyozta, hogy a líbiai válsággal kapcsolatos arab tétlenség nem kívánt külföldi intervencióhoz és a líbiaiak közötti harcokhoz vezethet.
Az 1945-ben hét arab állam részvételével megalakított Arab Liga külügyminiszteri tanácsa a legfelsőbb testület a szervezet éves csúcstalálkozói közötti időszakban. Kadhafi és a vele szemben fegyvert ragadók Átmeneti Nemzeti Tanácsa egyaránt elküldte képviselőit Kairóba. Kadhafi megbízottai minden valószínűség szerint nem vesznek részt a tanácskozáson, mert az Arab Liga felfüggesztette Líbia tagságát.