Csapdába csalhatták DSK-t
A májusban New Yorkban őrizetbe vett Dominique Strauss-Kahn egyik amerikai ügyvédje pénteken úgy vélte, nem zárható ki: védencét előre kitervelt cselszövés érte, hogy tönkre tegyék politikai karrierjét.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) akkori vezérigazgatóját a manhattani Sofitel szálloda egyik szobalányának bejelentése alapján vették őrizetbe. Az alkalmazott azt állította, hogy Strauss-Kahn megerőszakolta őt.
William Taylor közleményében a The New York Review of Books című, kéthetenként megjelenő folyóirat egyik írására hivatkozott. A szombaton megjelenő cikk oknyomozó újságírója olyan rejtélyes momentumokat tárt fel, amelyek azon a május 14-i napon történtek, és ezek alapján feltételezi, hogy az ügyben szerepet játszottak a szálloda vezetői is.
Aznap ellopták a BlackBerry mobiltelefonját, amely később sem került elő, de mint azt a volt bankárhoz közeli köröktől tudni, egyik, feleségének küldött email üzenetét még az állítólagos erőszakkísérlet előtt Nicolas Sarkozy elnök pártjának székházában felolvasták. A telefon "mozgását" követő GPS-rendszer sem működött.
Képzelődés
A francia belügyminiszter és a manhattani Sofitel szálloda is tagadta vasárnap, hogy bármilyen előre kitervelt politikai összeesküvés áldozata lett volna Dominique Strauss-Kahn.
"Ez az egész képzelődés ... Ha valaki úgy véli, hogy összeesküvés történt, tegyen feljelentést és azután vége lesz a találgatásoknak meg a pletykáknak" - mondta Claude Guéant belügyminiszter az Europe 1 kereskedelmi rádiónak adott interjúban.
A Sofitel egyik biztonsági kamerájának felvételén ugyanakkor azt látni, hogy a szálloda főmérnöke örömittasan tánclépésekben közeledik a rendőrökre váró szobalány felé.
A jogász arra szólította fel a Sofitelt és az Accor francia cégcsoportot, a szálloda tulajdonosát, hogy adjon kielégítő magyarázatot a cikkben megfogalmazott kérdésekre és kételyekre.
A Strauss-Kahn elleni vádakat végül is ejtették, de az eset kettétörte politikai karrierjét. A volt IMF-vezető a 2012-ben esedékes franciaországi elnökválasztás első számú baloldali esélyese volt, ám győzelmi reménye a New York-i meggyanúsítással szertefoszlott.
Strauss-Kahn augusztus végén tért vissza Franciaországba, majd egy televíziós interjúban leszögezte: "sem erőszak, sem zaklatás, sem bűncselekmény" nem történt a szállodaszobában.