Így keres egy román tolvajbanda naponta 4000 eurót
További Külföld cikkek
- Elraboltak egy csecsemőt egy bécsi kórház szülészeti osztályáról
- Pattanásig feszült a hangulat a Külügyi Tanács brüsszeli ülése előtt
- Szijjártó Péter szerint szégyenletes, abszurd és elfogadhatatlan ez a döntés
- Oroszország azzal támadja az Egyesült Királyságot, hogy Ukrajna oldalán belépett a háborúba
- Vlagyimir Putyin belebukhat, ha meghozza ezt a súlyos döntést
Egy hete konkrétan bezárták az Eiffel-tornyot, mert az ott dolgozók sztrájkolni kezdtek a szintén ott dolgozó zsebtolvajok miatt. Az alkalmazottak arról beszéltek, hogy olykor akár harminc tolvaj is dolgozhat a toronynál, négy-öt fős csoportokban, és főleg a távol-keleti turistákat fosztják meg értékeiktől. Volt alkalmazott, akit meg is fenyegettek. A Local most arról közölt cikket, hogy hogyan dolgoznak ezek a tolvajok, és miképpen keresnek meg akár 4000 eurót is egy nap alatt.
A párizsi rendőrség a héten elkapott egy ilyen tolvajbandát. A különböző korú társaság mindegyik tagja román állampolgár volt. A bandára állított nyomozó kilenc hónapig dolgozott az ügyön. Cserébe most megtudhatjuk a tolvajok praktikáit:
- Add ki maga turistának! Ki az, akire egy turista utolsóként gyanakodna, hogy minden erejével azon van, hogy kiraboljon minket? Egy másik turista. Így az Eiffel-toronynál dolgozó banda is úgy öltözködött, mint egy átlagos turista, úgy tett, mint az átlagos turista. Néha még belépőjegyet is vásároltak a toronyba, mivel a legtöbb látogató nagyon vigyáz az értékeire lent, de fent a toronyban már kevésbé.
- A szelfitrükk. Miközben a banda egyik tagja szelfit készít magáról, feltartva ezzel az áthaladó turistát, addig társa a turista zsebeit, táskáit vizsgálja át.
- Feltartani, megzavarni. A szelfitrükk csak az egyik, amivel feltarthatjuk a turistákat. A másik, ha konkrétan megszólítjuk a turistát, felajánljuk neki a segítségünket, vagy kérdezünk tőle valamit. A cikk szerint olyat, ami nyilván nem érdekli a tolvajt, de nem világos, miért ne lehetne akkor már olyat, ami tényleg érdekli.
- Csapatban dolgozni. Nyilvánvaló, hogy az összes ilyen figyelemmegzavaró technika csak úgy lehetséges, ha többen összedolgoznak. Ráadásul azért is érdemes a feltartón és a kizsebelőn kívül egy harmadik személyt is bevonni, mert az a neki átadott pénztárcával nyugodtan leléphet. Mert lehet, hogy a kirabolt turista észreveszi, hogy valami nincs rendben, de a mellette álló gyanús alakoknál természetesen nincs semmi, ami az övé volt.
- Ázsiai célpontok. Francia rendőrségi források szerint a zsebtolvajok célpontjai nagyon sok esetben ázsiai turisták, mivel az a tapasztalat, hogy nagy mennyiségű készpénzt tartanak maguknál. Legutóbb egyébként ötvenezer kínai írt alá egy petíciót, amiben azt kérik a francia miniszterelnöktől, hogy kezelje kiemelten ezt a problémát.
- Jó, ha van belső segítség. A letartóztatott tolvajok a legtöbbször pontosan tudták, hol, kinél keressék a nagyobb mennyiségű pénzt, és bár ez az információ megerősítetlen maradt az Eiffel-torony esetében, arra lehet gyanakodni, hogy a tolvajok összejátszanak a személyzettel, a biztonsági emberekkel. Mindenesetre 2013-ban letartóztattak néhány biztonsági őrt, akik összejátszottak zsebtolvajokkal a versailles-i kastélynál.
- Fontos a mobilitás. A banda tagjai sosem tartózkodtak egy helyen, egy lakásban sokáig. Legtöbbször hotelekben szálltak meg, sokszor luxuskörülmények között, sokszor pedig taxival mentek a „munkahelyükre”.
- Gyors átutalások. A lopott pénzt a banda tagjai a lehető leghamarabb átutalták, legtöbbször Western Unionon keresztül Romániába, ahol a banda feje befektette a pénzt.