Érik a német határok lezárása
További Külföld cikkek
- Megérkezett az első segélyszállítmány az ostromlott szudáni fővárosba
- Elhagyta Libanont az Aszad-család egy háborús bűnökkel vádolt tagja
- Sorra függesztik fel Oroszországba tartó járataikat a légitársaságok
- Lecsúszott a kifutóról egy repülőgép Norvégiában
- Német lapban megjelent véleménycikkben érvel Elon Musk az AfD támogatása mellett
Nyíltan szembefordult Angela Merkel menekültpolitikájával a német kancellár kormányának egyik minisztere: Alexander Dobrindt egy keddi interjúban kijelentette, hogy elkerülhetetlen a német határ lezárása a menekültek előtt.
A bajor Keresztényszociális Unió (CSU) politikusa kétségbe vonta a Merkel-féle menekültpolitika alaptételét, miszerint a határ lezárása veszélybe sodorná az Európai Uniót. A közlekedési és digitális infrastruktúráért felelős miniszter azt mondta, hogy ez a tétel "főleg megfordítva igaz: a határ lezárásának elmaradása, a csak így tovább politikája térdre kényszerítené Európát".
A szövetségi kormány tagjai közül eddig senki nem szállt szembe nyíltan a kancellárral a menekültválsággal kapcsolatban. Alexander Dobrindt viszont rögtön frontális támadást intézett Angela Merkel ellen, kijelentette, hogy "barátságos arcot mutatni nem elég", és a kancellárnak "világos jelzést kell adnia a világnak arról, hogy nem jöhet Németországba mindenki, aki jobb életet szeretne".
Nem ő volt az egyetlen, aki nyíltan szembefordult a kancellárral. Az Angela Merkel vezette jobboldali CDU és a bajor testvérpárt, a CSU közös parlamenti frakciójából nagyjából százan sürgetnek azonnali irányváltást a kormány menekültpolitikájában.
A változást követelő CDU-s és CSU-s politikusok kedden eljuttattak egy levelet a kancellárnak, amelyben a kiszivárogtatott dokumentum szerint hangsúlyozzák, hogy szakítani kell a tavaly szeptemberben a Magyarországról elindult menekültek beengedéséről hozott döntés révén kialakult gyakorlattal, és vissza kell térni a jogszabályok szigorú alkalmazásához, írta az MTI.
A levelet nagyjából ötvenen írták alá, köztük hárman a CSU-tól. Ehhez azonban hozzá lehet számolni a CSU összes képviselőjét, hiszen a bajorok álláspontja régóta ismert: azonnali irányváltást sürgetnek - mondták a tiltakozó akció szervezői a hírportálok beszámolói szerint.
Nehéz napokat él Angela Merkel. Eléggé megváltozott a közhangulat Németországban a szilveszterkor nők ellen elkövetett szexuális zaklatások és rablások óta. Legalábbis ez derült ki a ZDF országos közszolgálati televízió által közölt múlt heti felmérésből, amely szerint a németek többsége már azt gondolja, hogy az ország nem tud megbirkózni a menekültek nagy számával. Angela Merkel kancellár népszerűsége és menekültpolitikájának támogatottsága ezért nagymértékben csökkent.