Népszavazást tartani 1294 ember miatt?!
Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke a Népszabadság megkeresésére úgy reagált a magyar kormány népszavazási tervéről, hogy
az Európai Unió áthelyezésekről szóló döntése szerint Magyarországnak 1294 menedékkérőt kellene letelepítenie. Népszavazást tartani arról, hogy befogadjanak-e 1294 embert, önmagáért beszél, és bizonyítja, hogy ennek a döntésnek ideológiai okai vannak, és nem a források vagy a kapacitás hiánya indokolja.
Schulz a lapnak elmondta még, hogy túl szorosnak érzi Orbán Viktor együttműködését Vlagyimir Putyinnal.
A Fidesz frakciója közleményben reagált az Európai Parlament elnöke szavaira, eszerint
Martin Schulz hazudik és be akarja csapni a magyarokat.
Mint írják, a Magyarországot fenyegető uniós kötelező betelepítési kvóta ugyanis nem 1294 bevándorló, hanem egy szegednyi bevándorló betelepítését jelentené és egy automatikus, állandó mechanizmusssá tenné a bevándorlók betelepítését, amelynek soha nem lenne vége.
Amint azt megírtuk, az Európai Bizottság egyelőre csak a sajtóból értesült a népszavazás kezdeményezéséről. Mint az EB szóvivője mondta,
Nem értjük, hogyan illene bele az európai uniós döntéshozatali eljárásba, amelyet minden tagállam, Magyarország is elfogadott.
Ugyanakkor hozzátette: tudomásuk szerint a népszavazásról még folyik a vita Magyarországon. Megvárják, amíg további felvilágosítást kapnak az ügyről.
Magyarország belügye a kötelező betelepítési kvóta kérdéséről a budapesti kormány által kezdeményezett népszavazás - közölte az Európai Bizottság migrációs politikáért felelős tagja az uniós tagállamok belügyminisztereinek csütörtöki brüsszeli találkozója után. Dimitrisz Avramopulosz ugyanakkor hozzátette, hogy
Nem szabad elfelejteni, hogy a menedékkérők elosztására vonatkozó kvótarendszer felállításáról korábban kötelező érvényű döntés született az Európai Unió Tanácsában.