Árpád
-5 °C
8 °C
Index - In English In English Eng

Több mint félmillió eurót játszott el egy olasz pap az egyházközsége pénzéből

2018.04.19. 16:58

Több mint félmillió eurót játszott el Olaszországban egy pap egyházközsége pénzéből, írja az MTI a helyi sajtóra hivatkozva.

A 48 éves pap elismerte bűnösségét cserébe egy vádalku keretében két év szabadságvesztésre ítélték sikkasztásért. Az ügyészséggel kötött megállapodás értelmében részletekben vissza kell fizetnie az eljátszott pénzt, illetve játékszenvedélye miatt - az egyház áldásával - egy terápiának is alá kell vetnie magát.

A trevisói egyházmegye közlése szerint a sikkasztó pap kifejezte azt a szándékát, hogy vissza akar térni lelkészi teendőihez. A férfi 2016 októberéig látott el a plébánosi tisztséget a Veneto régióban fekvő Spinea településen. A helyi egyházközség akkori közlése szerint kimerültség miatt vált meg posztjától.