Nem bírta tovább a brazil elnök, engedett a nyomásnak
További Külföld cikkek
-
Brüsszelben százezres tömeg tüntetett a kormány megszorítási tervei ellen
- Szűk többséggel, de támogatta a szenátus az oltásellenes Robert F. Kennedy Jr.-t
- Dachauba is ellátogatott az amerikai alelnök a Volodimir Zelenszkijjel való találkozója előtt
- Orbán Viktor szerint Brüsszel addig támogatja a gyilkolást, amíg csak tudja
- Újabb részletek derültek ki a rémhalról, amit először észleltek felszín közelében
Michel Temer brazil elnök engedett vasárnap az egy hete sztrájkoló kamionsofőröknek, akik követelték a dízelár csökkentését és néhány, őket sújtó adó eltörlését - írja az MTI. Az államfő a Facebook-oldalán és a tévében is bejelentette, hogy 0,46 realra (34 forint) csökken a dízel literenkénti ára. Az MTI ugyanakkor tévesen írta: nem 0,46 realra csökken a dízel literenkénti ára, hanem0,46 reallal.
A hadsereget is bevethetik a brazil kamionosok ellen
Ha nem számolják fel az országot megbénító úttorlaszokat, akkor lépne a brazil elnök.
Az elkövetkező hatvan napig megmarad ez az ár, és utána havonta felülvizsgálják.
Temer szerint a fuvarozók mentesülnek a fizetős autópályákon a díjfizetés alól, akkor is, ha teherautójuk nem szállít árut.
![Michel Temer](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/2017/20176/201765/20176532_ec72eac63229be50278152b0d72717e6_wm.jpg)
A brazil kamionsofőrök múlt hétfőn léptek sztrájkba, miután az állami olajipari vállalat, a Petrobras bejelentette a dízeláremelést. Az országossá dagadt sztrájkban több mint egymillióan vettek részt, mintegy ezer utat zártak le, megbénítva sok helyütt a forgalmat a latin-amerikai országban. Temer a múlt pénteken engedélyezte a hadsereg bevetését is a tüntetők ellen, egyes helyeken a hatóságok rendkívüli állapotot hirdettek.
Káosz lett abból, amiért mi pezsgőt bontanánk
Összeomlás és pánik uralja Brazíliát. A kamionosok úttorlaszokat állítottak fel, és a 200 milliós ország valóban megbénult. Az ok: 300 forint lett az üzemanyag literje.
Az országos tiltakozás miatt valóságos káosz alakult ki az országban, gyakorlatilag leállt a vasúti közlekedés, ezért az áruszállítás 60 százaléka közúton folyik.
A sztrájkoló kamionsofőrök létfontosságú útvonalakon, így az olajfinomítókhoz és a benzinkutak többségéhez vezető utakon is alakítottak ki torlaszokat. Több repülőjáratot is törölni kellett Brazíliaváros repülőterén, mert kimerültek a kerozinkészletek. Több vidéki repülőtéren is válságos volt a helyzet. Latin-Amerika legnagyobb gazdaságának több ágazata megbénult az üzemanyaghiány miatt.