Gázrobbanás egy észak-kínai bányában, 15-en meghaltak
15 ember életét vesztette és további 9 megsérült egy szénbányában a Kína északi részén fekvő Sanhszi tartományban hétfőn kora délután, egy gázrobbanásban, írja az MTI a Hszinhua kínai állami hírügynökség alapján.
A robbanás idején harmincöt bányász dolgozott a föld alatt, közülük 11 embernek sikerült épségben kimenekülnie. A szénbányák biztonságáért felelős hivatal illetékes osztálya vizsgálatot indított. Sen Hszü-ping, az osztály szóvivője keddi sajtótájékoztatóján úgy nyilatkozott: a balesethez az vezetett, hogy a bányát üzemeltető vállalat megszegte a kitermelésre vonatkozó biztonsági előírásokat. A robbanás pontos kiváltó okát jelenleg is vizsgálják.
A kilenc sérültet zúzódásokkal és égési sérülésekkel kezelik. Az érintett megye kormányzata munkacsoportot vezényelt a helyszínre a baleset utóhatásainak kezelésére, valamint a 15 halálos áldozat családjának támogatására.
- Biatorbágy, Sasbérc út
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Budapest, IX. kerület Mester utca 85.
- Alapterület 94 m2 Szobák 4+1 db Vételár 82,49 M Ft
Rovataink a Facebookon