Kim Dzsongun szuper nagy rakéta-sorozatlövőt tesztelt
További Külföld cikkek
- Hogyan tudtak Aszadék és az alaviták 50 évig rátelepedni Szíriára?
- A szenátus szerint „valószínűtlen”, hogy külföldi támadás okozta az amerikai diplomaták rejtélyes megbetegedését
- Kiszivárgott, mikor futnak neki újra a románok az elnökválasztásnak
- 105 éves korában meghalt a Pearl Harbor elleni támadás túlélője
- Vlagyimir Putyin bocsánatot kért az azeri elnöktől az utasszállító gépet ért „tragikus incidens” miatt
Észak-Korea "szuper nagy" rakéta-sorozatlövő rendszert tesztelt, írja az MTI a KCNA állami hírügynökség alapján.
A sorozatos tesztindítás a rendszer hadrafoghatóságát, katonai-technikai felsőbbrendűségét és megbízhatóságát tesztelte, Kim Dzsongun nagy megelégedésére, hiszen ahogy az lenni szokott, az észak-koreai vezető maga is figyelemmel kísérte a próbát.
Észak-Korea két rövid hatótávolságú rakétát indított csütörtökön a Japán-tenger felé, közölte a dél-koreai hadsereg. Szerintük feltehetőleg az észak-koreaiak arzenáljának új rakéta-sorozatlövő rendszerét tesztelték, miután korábban három próbaindítást már tettek.
A Reuters hírügynökség egyben megjegyezte, hogy a rakétateszt egyfajta emlékeztető lehet az Egyesült Államoknak az amerikai hálaadási ünnep alkalmából, hogy közeledik az év végi határidő, amelyet Phenjan megszabott Washingtonnak a nukleáris tárgyalások felgyorsítása érdekében. Észak-Korea több rugalmasságot vár az Egyesült Államoktól, hogy közeledhessenek egymáshoz az álláspontok, miután holtpontra jutottak a tárgyalások.
Észak-Korea az utóbbi hónapokban több rakétatesztet és más, a katonai erejét fitogtató akciót hajtott végre. Október elején amerikai és észak-koreai képviselők találkoztak munkamegbeszélésre a svéd fővárosban, de a tárgyalások eredménytelenül zárultak. Kim Mjong Gil észak-koreai főtárgyaló szerint az egyeztetés az Egyesült Államok korábbi hozzáállása miatt fuccsolt be.
Észak-Korea aztán közölte: Washington azt javasolta, hogy decemberben folytassák a megrekedt tárgyalásokat a phenjani atomprogramról, de Kim Mjong Gil nem nyilatkozott egyértelműen arról, hogy elfogadják-e ezt a javaslatot. Azt közölte, hogy országának nem áll érdekében olyan tárgyalásokat folytatni, amelyeknek csak az a céljuk, hogy időt nyerjenek velük, ahelyett, hogy a lehetséges megoldásokról beszélnének.
Donald Trump és Kim Dzsongun első csúcstalálkozója tavaly júniusban , Szingapúrban volt, azóta ugyan némileg romlott a két vezető viszonya. A második találkozó idén februárban volt. Utóbbi megállapodás nélkül, idő előtt ért véget.