Kezdenek betelni a brazil kórházak
További Külföld cikkek
-
A Hamász átadási ceremóniája miatt Izrael leállította a palesztin foglyok szabadon bocsájtását
- Késes támadás történt egy svájci üzletben, kórházba került az áldozat
- Rekordokat utaztak a kínaiak az elmúlt hónapban
- A világbajnok német szövetségi kapitány teljesen kifakadt a választások előtt
- A brit miniszterelnök beintene Moszkvának, és ezzel tenne keresztbe Donald Trumpnak
Brazíliában a kórházak kezdenek teljesítőképességük határára érni, miközben az új típusú koronavírussal fertőzöttek száma tovább emelkedik - jelentette szombaton a G1 brazil újság az MTI alapján.
Ahol az elnök nagyobb kárt okoz, mint a vírus
Brazília elnöke, Jair Bolsonaro nem először mutatja be, hogy globális vészhelyzetben zsigerből tud a lehető legrosszabb és egyben a legtöbb kárt okozó oldalra állni. A klímaválság után most a koronavírus-járványban alkalmazta a vakon tagadás eszközét, bár úgy tűnik, kezd kihátrálni a dologból.
A lap beszámolója szerint Sao Paulo államban öt kórház intenzív osztályán már egyáltalán nincs férőhely, és hasonló a helyzet Rio de Janeiro négy legnagyobb kórházában is. Fortalezában pedig kétszeresére nőtt azoknak a száma, akiket lélegeztetőgép tart életben. Az Amazonas esőerdejében található Manaus egyik nagyobb kórháza előtt egy hűtőkamion parkol, amelyben holttesteket tárolnak.
Brazíliában eddig 33 682 ember kapta el az új koronavírust, és 2141-en haltak bele a fertőzésbe. Miközben több állam kormányzója korlátozó intézkedéseket vezetett be, Jair Bolsonaro brazil elnök a potenciális gazdasági károkat érzi fontosabbnak, és sokkal inkább beleférne neki, hogy ezzel most veszélybe kerülnek az ország lakosai. Bolsonaro eleve csak áprilisra vette tudomásul, hogy a vírus nem egy liberális világösszeesküvés a politikai céljai ellen, hanem egy kezelendő természeti körülmény. Jó eséllyel nem hirtelen felismerés miatt, hanem az ottani nagyvállalatok nyomására tette egyébként mindezt.
Bolsonaro belátta, hogy a koronavírus komoly dolog
Ehhez egy nap alatt ezer új fertőzött is kellett. Latin-amerikai körkép.
A járvány kezelésével kapcsolatos nézeteltérés miatt a szigorúbb korlátozásokat erőltető egészségügyi miniszterét is leváltotta a héten. Szintén aggodalomra ad okot, hogy a járvány különösen súlyosan érintheti Brazília 850 ezres őslakos népességét, kiváltképpen azokat, akik amúgy a külvilágtól elzárkózva élnek, szervezetük nincs felkészülve az idegen kórokozókra, és a törzsi életmód miatt nem tudják megvalósítani a társadalmi távolságtartást.