Londonban is eltávolították egy rabszolgatartó szobrát
További Külföld cikkek
- Franciaország kérte egy Indonéziában halálra ítélt francia állampolgár kiadatását
- Korlátozzák a turizmust a világ egyik legnépszerűbb utazási célpontjánál
- Az utolsó kórház is bezárta kapuját a Gázai övezet északi részén
- Az Egyesült Államoknak adja ki Montenegró Do Kvont, a dél-koreai „kriptokirályt”
- Észtország haditengerészeti műveletet indított, de a NATO sem lacafacázik
Néhány nappal azután, hogy a tüntetők Bristolban ledöntötték és a folyóba dobták egy rabszolgatartó szobrát, London egyik közteréről eltávolítottak a Robert Milligan rabszolgatartó kereskedő 1800-as években épült szobrát - írja a Huffingtonpost.
A kelet-londoni Milligan-szobor eltávolítását Tower Hamlets kerületének polgármestere, John Briggs a Twitteren egy videóüzenetben kommentálta. Azt mondta, az emlékmű rengeteg feszültséget váltott ki a helyi közösségben, ezért mennie kell, de meg kell őrizni egy raktárban valahol, miközben beszélni kell arról, hogy mit lehet ebből az egészből tanulni.
I’m down on site at West India Quay as the statue of Robert Milligan is being removed #Blacklivesmatter pic.twitter.com/FCTjZVgf0c
— Mayor John Biggs (@MayorJohnBiggs) June 9, 2020
Az antirassziszák bristoli szobordöntése után a Black Live Matters mozgalom egész Nagy-Britanniában arra szólítja fel a döntéshozókat, hogy szabaduljanak meg a hasonló műemlékektől.
Korábban írtuk: London polgármestere, Sadiq Khan kedden bejelentett egy bizottságot, amely felülvizsgálja a a brit főváros utcaneveit, szobrait, falfestményeit és egyéb utcai műalkotásit.
A frissen felállított bizottság feladata és célja, hogy a londoni közterek nevezetességei megfelelő módon tükrözzék a főváros eredményeit és sokszínűségét is, írja a CNN.
A bizottság a fekete, az ázsiai és a kisebbségi etnikai csoportok nyilvános megjelenése mellett a nők, az LMBTQ+ csoport tagjaira és a fogyatékossággal élők reprezentációjára fog fókuszálni.
Gondoskodnunk kell arról, hogy megünnepeljük a városunkban elért eredményeket és sokszínűséget, és meg kell emlékeznünk azokról, aki Londont azzá tették, ami, ez pedig azt is jelenti, hogy meg kell vizsgálnunk, milyen örökségeket tartunk ünneplésre méltónak
- mondta Sadiq Khan.
A bristoli rabszolgatartó szobrának ledöntését a brit autóversenyző Lewis Hamilton is üdvözölte . Sőt, a Forma-1 hatszoros világbajnoka arra fel is szólította a világ valamennyi kormányát, hogy szabaduljon meg az ehhez hasonló emlékművektől békés módon.