Navalnij szerint veszélyes precedenst teremt Trump letiltása a Twitterről
További Külföld cikkek
- Az első zuhanást még túlélte a szlovéniai Alpokban meghalt magyar túrázó
- Izrael rakétatámadást hajtott végre Jemenben, kis híján a WHO vezetőjét is eltalálták
- Sikeres csúcstámadás után eltűnt két olasz hegymászó, napok óta keresik őket
- Felfoghatatlan összeget lehet nyerni egy amerikai lottón
- Legalább hárman meghaltak egy buszbalesetben Norvégiában
Ezt a precedenst világszerte ki fogják használni a szólásszabadság ellenségei. Oroszországban is. Minden egyes alkalommal, amikor el akarnak valakit némítani, azt fogják mondani: „ez általános gyakorlat, Trumpot is blokkolták a Twitteren"
– írja Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikus hosszas bejegyzésben az említett közösségi oldalon, melynek Trumpra vonatkozó döntését „elfogadhatatlan cenzúrának” minősítette.
Navalnij vitatta a Twitter indoklását, miszerint a cég szabályzatának megszegése miatt tiltotta le az amerikai elnököt.
Éveken át halálos fenyegetéseket kaptam az oldalon, és a Twitter senkit sem tiltott le.
1. I think that the ban of Donald Trump on Twitter is an unacceptable act of censorship (THREAD)
— Alexey Navalny (@navalny) January 9, 2021
Az ellenzéki politikus azzal érvelt még álláspontja mellett, hogy – megnevezve Vlagyimir Putyin orosz elnököt és Nicolás Maduro venezuelai államfőt –
számos „hidegvérű gyilkosnak” van fiókja az oldalon, ráadásul a Twitter, a Facebook és az Instagram bázisul szolgált Putyin és más autokrata rezsimek „trollgyárainak”.
Megjegyezte, hogy igen, Donald Trump sok felelőtlen kijelentést tett az oldalon, de eközben a koronavírus létezésének tagadói szabadon tevékenykednek a Twitteren, ami több ezer ember halálát okozta. Mégis Trumpot tiltották le, ez az önkényes döntés ezért cenzúraként értékelhető.
Figyelmeztetett, hogy bár a Twitter egy magáncég, Kínában és Oroszországban már láttuk annak példáját, hogy
az ilyen vállalatok az állam legjobb barátaivá váltak.
A Twitter indoklása Trump letiltásáról – Navalnij szerint – nyolcvan százalékban megegyezik a Kreml válaszával arra vonatkozóan, hogy miért nem lehet az ő nevét megemlíteni az orosz televízióban, és miért nem szabad engedélyezni neki, hogy induljon a választásokon.
A döntést a Twitternél olyan emberek hozták, akiket nem ismerünk, olyan eljárás keretében, amit megint csak nem ismerünk – emeli ki az ellenzéki politikus, hozzátéve, hogy létre kéne hozni egy olyan, átláthatóan működő bizottságot, amely az ilyen típusú döntésekért felelne.