Sztornó a pornó: költözik a piros lámpás negyed
További Külföld cikkek
- Ötvenkét év múlva kerülhet feltételesen szabadlábra a southporti késes támadás elkövetője
- Donald Trump páros lábbal szállt bele az EU-ba és a NATO-ba, ami kemény négy évet vetít előre
- Miért van veszélyben Irakban az örmény keresztény közösség?
- Több hét elteltével került elő egy holttest egy brüsszeli szállodában
- Donald Trump újra terrorszervezetnek minősítette a jemeni lázadókat
Femke Halsema főpolgármester javaslatát, miszerint a dokkok körüli keskeny sikátorokban a kirakatok jelentős részét bezárják, most politikai pártok széles csoportja támogatja – írja a The Guardian. A CDA és a ChristenUnie régóta lobbizik az ügyben, és most a VVD, Mark Rutte miniszterelnök pártja, valamint a Munkáspárt és a Zöldek is csatlakoztak. Dennis Boutkan munkáspárti képviselő kiemelte, hogy a döntés az amszterdami turizmus újragondolásáról szól,
a turisták élvezhetik a város szépségét és szabadságát, de nem bármi áron.
Halsema – akinek választási programjában is szerepelt a negyed átalakítása – szerint azért van szükség a változtatásra, mert a környéken dolgozó nők turisztikai látványossággá váltak, bámulják, fényképezik és becsmérlik őket. Ezért szeretnék, ha a De Wallen vörös lámpás körzetében élő szexmunkások átköltöznének az erre a célra épített központba, aminek a helyszíne egyelőre még nem ismert.
Az ötlet első felvetésekor a Red Light United nevű, újonnan alakult lobbicsoport azt állította, hogy az általa megkérdezett 170 női szexmunkás 90 százaléka a Singel és a De Wallen szűk sikátoraiban és a csatorna melletti utcák kirakataiban akar maradni.
A csoport egyik tagja a Het Parool újságnak korábban úgy nyilatkozott, hogy azért nem jó ötlet az áthelyezés, mert az ügyfelek nem fogják megtalálni a szexmunkásokat.
A látogató az új turista
A világjárvány nemcsak Amszterdamban, de más európai városokban is lehetőséget teremtett a helyi turizmus újragondolására. A turisták számának drasztikus visszaesése megadta a lökést a helyi lakosoknak is, hogy visszafoglalják a városaikat a turisták tömegeitől, és felülvizsgálják a viszonyukat a környezetükhöz. Ennek következtében a tömegturizmus által leuralt települések nem akarnak visszatérni a járvány előtti állapotokhoz, ami nem is csoda:
2019-ben az 1,6 millió lakosú Barcelona 30 millió, a 270 000 lakosú Velence 25 millió, a 873 000 lakosú Amszterdam pedig 19 millió turistát fogadott.
Barbora Hrubá, a prágai turisztikai ügynökség vezetője a The Guardiannek elmondta, hogy a cseh főváros „más típusú látogatókat” szeretne. Xavier Marcé, a barcelonai turizmusért felelős tanácsos kijelentette: „Nem több turistát akarok, hanem több látogatót.” „Válságban lévő város vagyunk, és valami mást próbálunk megtenni” – mondta Velencéről Paola Mar helyi szakember.
(Borítókép: A vörös lámpás negyed Amszterdamban, 2019. április 12-én. Fotó: Horacio Villalobos / Corbis / Getty Images)
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.