Kínai katonai fenyegetésre figyelmeztet Tajvan
További Külföld cikkek
- Megszúrtak egy férfit a berlini holokauszt-emlékműnél, hajtóvadászat indult
- Drogfüggő édesanya ölte meg két gyermekét Londonban
- Kreml: A Trump-kormányzat nem oroszbarát álláspontot képvisel
- A bécsi Védelmi Akadémia kutatója szerint Európának fel kell készülnie a legrosszabbra
- Megszólaltak Ferenc pápa orvosai: nincs túl a veszélyen a katolikus egyházfő
Kína hatalmában áll blokád alá venni Tajvan kikötőit, ami csak része lenne annak a taktikának, hogy katonailag Peking kifárassza és meggyengítse a szigetet, hogy azt idővel így ellenőrzése alá vonja – figyelmeztetett a tajvani védelmi minisztérium legfrissebb jelentésében.
A dokumentum – amelynek van anime verziója is, de tényleg – szerint Kína egyfajta árnyhadviselésbe kezdett a sziget ellen, ennek keretében hajtott végre számos berepülést katonai repülőgépekkel a tajvani légvédelmi azonosító zónába. Tavaly szeptember és idén augusztus között 554 alkalommal repültek be az övezetbe korszerű kínai harci repülők, köztük atomtöltet hordozására is alkalmas taktikai bombázók.
Egyre több jel utal arra, hogy Kína erővel akarja visszavenni Tajvant
Zajlanak a katonai előkészületek, amelyek már kimerítik az erőfitogtatás fogalmát.
Aggodalomra ad okot Tajvanon az is, hogy a rohamtempóban fejlődő kínai katonaság, a Népi Felszabadító Hadsereg 2035-re befejezheti modernizációs törekvéseit, amivel felülkerekedhet a sziget védelmi képességeivel szemben, és elháríthat bármilyen nemű külföldi segítségnyújtást Tajvannak.
Atomhatalmat bőszít fel az EU, hogy megmentse az autóipart
Brüsszel alapvetően nem akarja magára haragítani Kínát, de az üzlet, az üzlet.
Mindazonáltal a kínai hadsereg már ott tart, hogy blokád alá vonjon stratégiailag fontos tengeri és légi kikötőket, elvágja a sziget kommunikációs vonalait, és akadályozza a sziget katonai és egyéb logisztikai ellátási láncait.
Peking az egy Kína elve értelmében saját, elválaszthatatlan területének, szakadár tartománynak tekinti a nem mellesleg stratégiai pozíciójú Tajvant. Az utóbbi időben egyre többet hangoztatja, hogy így vagy úgy, de az újraegyesítés meg fog történni.
Van mit ünnepelnie a Kínai Kommunista Pártnak
Ritkán ér meg egy párt száz évet, még kevésbé tud magabiztosan készülni a következő száz évre. A KKP múltja és jövője, kínai szemmel.
(Reuters)