A világ legnagyobb rádióteleszkópjával azonosítottak földönkívülieket
A Sky Eye – a világ legnagyobb rádióteleszkópja – által észlelt keskeny sávú elektromágneses jelek eltérnek a korábban rögzítettektől, és a csapat tovább vizsgálja őket. Ez állt a jelentésben, amely Zhang Tonjie-t, a Pekingi Normál Egyetem, a Kínai Tudományos Akadémia Nemzeti Csillagászati Obszervatóriuma és a Berkeley-i Kaliforniai Egyetem által közösen alapított, földönkívüli civilizációkat kutató csoport vezető tudósát idézte.
Nem világos, hogy a jelentést miért távolították el a kínai tudományos és technológiai minisztérium hivatalos honlapjáról. A hír annyira népszerű volt a Weibo kínai közösségi oldalon, hogy más, állami médiumok is átvették.
China's Five-hundred-meter Aperture Spherical radio Telescope (FAST) has found several possible technical traces and suspected signals of extraterrestrial civilizations, said the research team from Beijing Normal University, which is further exploring the information. pic.twitter.com/ZKFCFYIcy3
— Global Times (@globaltimesnews) June 14, 2022
Az utóbbi évek gyanús jelei
A Kína délnyugati Guizhou tartományában található, 500 méter átmérőjű Sky Eye 2020 szeptemberében hivatalosan is megkezdte a földönkívüli élet keresését. A csapat 2020-ban két gyanús jelkészletet észlelt a 2019-ben gyűjtött adatok feldolgozása során, 2022-ben pedig egy másik gyanús jelet talált az exobolygó célpontok megfigyelési adataiból – mondta Zhang Tonjie a Bloomberg szerint.
A kínai Sky Eye rendkívül érzékeny az alacsony frekvenciájú rádiós sávban, és kritikus szerepet játszik az idegen civilizációk keresésében
– mondta Zhang. Hozzátette, hogy a gyanús jelek azonban valamilyen rádiózavar miatt is létrejöhettek, és további vizsgálatot igényelnek.