Két rendőrtiszt megállíthatta volna az uvalde-i lövöldözőt, de nem tették
További Külföld cikkek
- Elraboltak egy csecsemőt egy bécsi kórház szülészeti osztályáról
- Pattanásig feszült a hangulat a Külügyi Tanács brüsszeli ülése előtt
- Szijjártó Péter szerint szégyenletes, abszurd és elfogadhatatlan ez a döntés
- Oroszország azzal támadja az Egyesült Királyságot, hogy Ukrajna oldalán belépett a háborúba
- Vlagyimir Putyin belebukhat, ha meghozza ezt a súlyos döntést
Amint arról már az Index beszámolt, május 24-én a 18 éves Salvador Ramos kivégzést rendezett egy texasi általános iskolában, ahol az ámokfutó több mint 20 ember életét oltotta ki. A lövöldözésben megölt egyik tanárnő férje szívinfarktust kapott, miután meghallotta, hogy neje is az áldozatok között volt. A kivégzett osztály egyik túlélője, a 11 éves Miah Cerrillo azért, hogy a gyilkos ne találjon rá, vérrel kente be és halottnak tettette magát. A lövöldözésről újabb részletek derültek ki.
A lehetőség megvolt
Két rendőrtisztnek esélye volt arra, hogy megakadályozza Salvador Ramost abban, hogy kioltsa 21 ember életét. A Guardian beszámolójából kiderült, hogy az egyik rendőr úgy hajtott el autójával az iskola parkolója mellett, hogy nem vette észre a felfegyverkezett férfit. A rendőrök elmondásuk szerint nem mertek rálőni Ramosra, mivel attól tartottak, hogy véletlenül az iskola előtt játszó gyerekeket találják el.
A rendőrök esélye, hogy megállítsák az elkövetőt, néhány másodperc alatt szertefoszlott.
A nyomozásban elmarasztalják a két rendőrtisztet, amiért nem voltak hajlandók hamarabb megosztani történetüket.
Csütörtökön Burrows kifakadt Twitteren, ahol azt írta, hogy a legtöbb ember teljes mértékben együttműködő volt a nyomozás során, és nem érti, hogy a város rendőrsége miért nem volt erre hajlandó.
Hetekkel az Egyesült Államok történetének egyik legsúlyosabb iskolai lövöldözése után a rendfenntartó erők nem közölnek friss információkat sem a lövöldözésről, sem pedig a rendőrség válaszáról.
A rendőrség további tizennégy tömeges lövöldözésről számolt be az Egyesült Államokban az uvalde-i vérengzést követő egy hétben.
(Borítókép: Brandon Bell / Getty Images)