- Külföld
- Zöld Index
- anglia
- egyesült királyság
- nagy-britannia
- időjárás
- szárazság
- hőség
- hőhullám
- eső
- csapadékhiány
111 éve nem volt ekkora szárazság Angliában
További Külföld cikkek
- Merényletet terveztek Ferenc pápa ellen, részleteket közölt az egyházfő
- Az egész világ Oroszországra figyel, érkezhet a megtorlás a moszkvai merényletre
- Uniós eljárás indul a TikTok ellen a romániai választásokba történő „beavatkozás” miatt
- Újra Waltonék lettek a leggazdagabb család a világon
- Az amerikai elnökválasztás megmutatta, hogy a hagyományos újságírásnak végleg befellegzett
2022 júliusa a legszárazabb hónap Angliában 1911 óta. Egy átlagos júliusban a Met Office szerint ilyenkor a hónap esőmennyiségének jóval több mint 75 százalékára számítanának. Július 26-ig azonban Anglia-szerte átlagosan csak 15,8 milliméter eső esett, ami a várt mennyiség mintegy negyedét jelenti.
Dél- és Kelet-Angliára is kevés jelentős csapadékot jósolnak, ami azt jelenti, hogy a helyzet valószínűleg nem fog jelentősen javulni az elkövetkező napokban vagy akár hetekben – írja az Independent.
Majdnem minden hónap szárazabb volt az átlagnál
A Nemzeti Aszálycsoport kedden rendkívüli ülést tartott, mivel félő, hogy a következő hetekben aszályt kell hirdetni, ha a forró és száraz időjárás folytatódik. Anglia nagy részét tartósan száraz időjárás sújtja, de egyelőre egyetlen részét sem tekintik aszályosnak. Eddig nem vezettek be korlátozásokat az alapvető vízkészletekre vonatkozóan, de a vízszolgáltatók arra ösztönzik a fogyasztókat, hogy okosan használják az erőforrást, többek között a csapok elzárásával fogmosáskor, és rövid zuhanyozásra cseréljék a kádban fürdést.
Nem csak a július volt száraz. Az év eleje óta – február kivételével – minden hónap szárazabb volt az átlagosnál az Egyesült Királyságban is. Ennek eredménye, hogy 2022 telén, tavaszán és nyarán is kevesebb csapadék hullott, mint az Egyesült Királyságban az évszakos átlag
– mondta Mark McCarthy, a Met Office Nemzeti Éghajlati Információs Központ vezetője.
Az év első hat hónapjának csapadékösszegei mintegy 25 százalékkal elmaradnak a hosszú távú átlagtól, a legszárazabb régiók keleten és délkeleten vannak. Ez egy még hosszabb tendencia része, a
2021 novembere és 2022 júniusa közötti nyolc hónapos időszak a legszárazabb Angliában 1975 és 1976 óta a Met Office szerint.
Európa nagy része szárazságtól szenved, amit a hónap elején regisztrált extrém hőhullám csak tovább súlyosbított. Az Egyesült Királyságban a múlt héten rendkívüli hőmérsékletet mértek, Anglia egyes részein először fordult elő, hogy a Met Office nyilvántartásának kezdete óta 40 fok fölé emelkedett a hőmérséklet.
(Borítókép: A Woodhead víztározó medre 2022. július 21-én az angliai Glossopban. Fotó: Christopher Furlong / Getty Images)