Össze kell szedni Elon Musk űrszemetét, darabokra hullott az űrkapszula
További Külföld cikkek
- Matteo Salvini odaszúrt egyet az Európai Bizottságnak
- Kiderült, miért omlott le a tragédiát okozó előtető az újvidéki állomáson
- A libanoni tűzszünet semmit nem old meg, csak elodázza a közel-keleti válságot
- FBI: bombatámadással fenyegették meg Donald Trump kabinetjelöltjeit
- Véget ért Marine Le Pen tárgyalása, de csak márciusban derül ki, indulhat-e a következő elnökválasztáson
Az ügynökséget Brad Tucker, az Ausztrál Nemzeti Egyetem asztrofizikusa riasztotta, aki elsőként vette észre, hogy a lezuhanó törmelék időzítése és helye egybeesik a SpaceX űrhajójával, amely július 9-én reggel 7 órakor, 2020. novemberi indítása után húsz hónappal lépett újra a Föld légkörébe.
Az Ausztrál Űrügynökség (ASA) szóvivője elmondta: az ügynökség megerősítette, hogy a törmelék Elon Musk SpaceX vállalatának egyik küldetéséből származik.
Több roncs is előkerülhet az űrkapszulából
Az első két roncsdarab megtalálásának bejelentése óta egy harmadik darabot is találtak nyugatabbra, közelebb Jindabyne-hoz. Az elkövetkező hetekben, hónapokban vagy akár években még többen jelentkezhetnek roncsokkal most, hogy az emberek tudják, hogy a szétesés a területen történt.
Remains of potential @SpaceX spacecraft crash land on farm #SpaceDebris #SpaceJunk #CrewDragon https://t.co/mta9ClN2DV
— TweakTown (@TweakTown) July 31, 2022
A Guardian szerint most arról folynak tárgyalások, hogy a SpaceX begyűjtse-e a törmeléket. Szerinte a begyűjtés azért fontos, mert ez összefügghet az esetleges felelősséggel és kártérítéssel, amiről nem a SpaceX dönt, hanem kormányzati szinten bírálják felül.
Tucker szerint a valószínű forgatókönyv az, hogy mivel nem történt kár, nem kell kormányközi kifizetésekkel számolni. Ennek oka, hogy az űrszemét nem okozott hatalmas krátert, amikor a földbe csapódott, mert amikor a kapszula a Föld légkörébe érkezett, sebességének nagy részét elvesztette, mert az összes energiát elnyelte a légkör, ami miatt szétesett.