Csaknem 1500-an meghaltak a pakisztáni áradásokban
A katasztrófavédelem információi szerint eddig 1486-an haltak meg, a halálos áldozatok között 530 gyerekvan.
A júniusi monszun okozta, korábban nem látott hevességű árvíz következtében több település teljesen víz alá került az ország déli részén, az anyagi károkat harmincmilliárd dollárra becsülik. Az elmúlt hetekben a hatóságok barikádokat és gátakat alakítottak ki, hogy távol tartsák az áradatot a kulcsfontosságú létesítményektől, például az áramelosztóktól és az erőművektől.
Csütörtökön újra átadtak a forgalomnak egy autópálya-szakaszt a déli Szindh tartomány és Kvetta város között. Az autópálya hetekig járhatatlan volt az árvíz miatt, így a segélyek szállítására sem tudták eddig használni. A hatóságok egyes helyekre csak helikopterrel és hajóval tudták eljuttatni a segítséget.
Egész nyáron árvíz borítja be az otthonokat
Baludzsisztán tartományban több millió ember számára sikerült az áramszolgáltatást is helyreállítani.
A klímaváltozás okozta heves monszunesőzés és a június óta tartó áradások miatt a dél-ázsiai ország területének mintegy harmada került víz alá, 391 milliméter eső érte a területet, ami az utóbbi harmincéves átlag 190 százalékos emelkedését jelenti. A legsúlyosabban érintett Szindh tartományban 466 százalékos emelkedésről számoltak be.
"We have not seen rain like this in Balochistan. Our elders tell us that the last time the province experienced such rainfall was in the 1960s."@UNDP_Pakistan reports on the destruction in #Pakistan left by the torrential rains: https://t.co/X02oF6zv6Q
— UN Development (@UNDP) September 14, 2022
📹 Muneer Marri pic.twitter.com/nSstQ4Zmvp
A külügyminisztérium jelentése szerint az Egyesült Arab Emírségekből és az Egyesült Államokból is érkeznek humanitárius segélyt szállító repülőjáratok.