Észak-Korea rakétakísérletei egy nukleáris fegyvertámadás szimulációi Dél-Korea ellen
További Külföld cikkek
-
Az EU-ban ma döntenek arról, hogy a jövőben „levágják-e” a korrupt tisztviselők kezét
- Újabb offenzívát indíthat Putyin, ezeket a területeket akarják elfoglalni az oroszok
- Donald Trumpnak sürgősen segítség kell, és ezt csak a finnek tudják megadni neki
- Donald Trump Rijádban jelentette ki, hogy egyezségre törekszik Iránnal
- Irak, amit a klímaváltozás tehet végleg tönkre
Észak-Korea rakétakísérletei arra irányultak, hogy szimulálják a dél-koreai és amerikai erők nagyszabású haditengerészeti gyakorlatai után a taktikai nukleáris fegyverekkel való támadást Dél-Korea ellen – közölte hétfőn a Koreai Központi Hírügynökség (KCNA).
A szöuli és tokiói tisztviselők szerint Észak-Korea két ballisztikus rakétát lőtt ki vasárnap hajnalban – szeptember 25. óta ez a hetedik ilyen rakéta.
Kim Dzsongun, Észak-Korea legfelesőbb vezetője az elmúlt hetekben nukleáris taktikai egységek gyakorlatait irányította, amelyeken álnukleáris robbanófejekkel ellátott ballisztikus rakéták vetettek be – jelentette a KCNA, hozzátéve, ezeknek az volt a célja, hogy „a háborús elrettentés erős üzenetét közvetítsék”. Valamint kiemelték azt is, hogy a teszteken katonai parancsnoki létesítményeket, főbb kikötőket és déli repülőtereket szimuláltak.
A nukleáris harci erőink hatékonysága és gyakorlati harci képessége teljes mértékben bebizonyosodott, mivel készen áll a célpontok eltalálására és megsemmisítésére bármikor, bárhonnan
– fogalmazott a KCNA a Reuters szerint.
Noha az ellenség továbbra is párbeszédről és tárgyalásokról beszél, nekünk nincs miről beszélnünk, és nem is érezzük ennek szükségét
– idézte Kimet a KCNA.
Válasz az amerikai és déli hadgyakorlatokra
A KCNA szerint az észak-koreai Munkáspárt azért döntött úgy, hogy megtartja a gyakorlatokat, mert ezzel válaszolt az amerikai és dél-koreai haditengerészeti erők nagyszabású mozgósítására.
Az általuk kiadott nyilatkozatból kristálytiszta, hogy ez a mostani teszthullám volt a módja annak, hogy jelezzék elszántságukat az Egyesült Államoknak és Dél-Koreának
– mondta Ankit Panda, az amerikai Carnegie Alapítvány munkatársa.
A lap kiemelte, ha Észak-Korea folytatja a nukleáris kísérletezést, az magában foglalhatja kisebb, harctéri használatra szánt taktikai robbanófejek kifejlesztését, amelyeket olyan rövid hatótávolságú rakétákra terveztek, mint amilyeneket a közelmúltban teszteltek.
Elemzők szerint a kis robbanófejek elhelyezése a rövid hatótávolságú rakétákban veszélyes változást jelenthet Észak-Korea nukleáris fegyverek telepítési és alkalmazási módjában.