- Külföld
- per
- levelezés
- spam
- felhasználók
- fiók
- republikánus nemzeti bizottság
- szűrések
- kéretlen üzenetek
Beperelték a Google-t
További Külföld cikkek
Az Egyesült Államok Republikánus Pártjának országos vezetősége (RNC) azzal vádolja a Google-t, hogy diszkriminatív módon megkülönbözteti az e-mail-üzeneteit a testület politikai hovatartozása és nézetei miatt – áll az Egyesült Államok kaliforniai kerületi bíróságán benyújtott keresetben.
A Google a Republikánus Nemzeti Bizottság e-mailjeinek millióit helyezte át a potenciális adományozók és támogatók spam mappáiba, ezzel beavatkozik az adománygyűjtésbe és hátráltatja a közösségépítést is
– közölte az RNC. A Google elutasította a vádakat.
„Amint azt már többször elmondtuk, nem szelektáljuk az e-maileket politikai hovatartozás alapján. A Gmail spamszűrői a felhasználók tevékenységét tükrözik” – közölte José Castaneda, a Google szóvivője. Hozzátette: „képzéseket és iránymutatásokat biztosítunk a kampányokhoz, nemrég elindítottunk egy, a FEC által jóváhagyott kísérleti programot a politikusok által megbízott levélküldők számára, és továbbra is azon dolgozunk, hogy maximalizáljuk az e-mailek kézbesíthetőségét, miközben minimalizáljuk a nem kívánt spameket”.
Mindig a hónap végén jelentkezik a probléma
Az e-mail-szolgáltatások spamszűrői általában kiszűrik a kéretlen spam üzeneteket, és egy külön mappába irányítják őket. Az RNC tájékoztatása szerint az adott hónap közepéig szinte minden e-mailje a felhasználók postaládájába kerül, de a hónap végén, amely az adománygyűjtés fontos időszaka, rengeteg e-mail a spam mappákba érkezik meg.
Gyanús ez az egész. A hónap végi időszak az, amely az RNC adománygyűjtése szempontjából a legsikeresebb, és mindig ekkor történik velünk ez a furcsaság
– fogalmazott a testület.
Az RNC szerint a „diszkrimináció” körülbelül 10 hónapja tart, annak ellenére, hogy mindent megtett a Google-lal való együttműködés érdekében.
A Republikánus Nemzeti Bizottság hozzátette:
az e-mailek spam mappákba való irányítása felemésztette a bevételeiket, és a következő hetekben még több pénztől eshetnek el,
pedig közelednek a félidős választások, a kampány pedig nagy összegeket igényel – írja a Reuters.
A republikánusok régóta vádolják a nagy technológiai cégeket a konzervatív nézetekkel szembeni diszkriminációval és a szólásszabadság elnyomásával, amit az érintett vállalatok rendre határozottan cáfolnak.