Van, ahol már havazik, de annak biztos nem örülnek
![GettyImages-1244877685](https://kep.index.hu/1/0/4623/46237/462372/46237216_a0e000e071c0de58fb0bfd3c96f470d0_wm.jpg)
A havazás közel nullára redukálta a látótávolságot, ellehetetlenítette a közlekedést, kárt tett a város infrastruktúrájában, és megbénította a környéket – közölte csütörtökön az amerikai Országos Meteorológiai Szolgálat. Hozzátették: a hőmérséklet hétvégére 20 fokkal is csökkenhet az eddigihez képest.
Péntekre már közel 100 centiméter hó esett a tengerentúli amerikaifutball-ligában (NFL) szereplő Buffalo Bills otthonában.
Szeretném tisztázni: ez nem a szokványos havazás Buffalóban. Ez a hóvihar potenciálisan emberek halálát okozhatja, ha nem vigyáznak eléggé
– mondta Byron Brown, Buffalo polgármestere, aki 120 vagy akár 150 centiméteres hóról is beszélt.
A CNN meteorológusa szerint a Nagy-tavak öt államában – Michigantől New Yorkig – mintegy 6 millió embert érint a hóriadó. Péntek reggel az Erie-tó és az Ontario-tó partjainál a legerősebb hósávok New Yorkban, Buffalóban és Watertownban óránként 4 centiméternyi havat hoztak. A környéken felkészültek a legrosszabbra, ezért
- bizonyos utakat, útszakaszokat lezártak;
- a buffalói repülőtéren törölték a járatokat;
- a Nemzeti Futball Liga (NFL) a Bills Cleveland Browns elleni mérkőzését Detroitba helyezte át; valamint
- a buffalói állami iskolák pénteken zárva tartottak.
Kathy Hochul, New York kormányzója óvatosságra intette a lakosokat a hétvégére, valamint a jelen időjárást ugyanolyan életveszélyesnek nevezte, mint a 2014-es novemberi hóvihart, amely 20 ember életét követelte Buffalo térségében.
(Borítókép: Havazás a New York állambeli Hamburgban, Buffalo közelében 2022. november 18-án. Fotó: John Normile / Getty Images)