Ismét tűz alá került a Barátság kőolajvezeték

További Külföld cikkek
-
Vlagyimir Putyin segítséget ajánlott Donald Trumpnak az iráni helyzetre, az orosz elnök hideg fogadtatást kapott
- A háború alapjaiban változtatja meg a nyári repülési terveinket
- Nobel-békedíjra jelölték Donald Trumpot az izraeli–iráni konfliktus lezárásáért is
- Bangkok megtiltotta a turistáknak, hogy a szomszédos országba utazzanak
- Számos katonát vettek őrizetbe Törökországban terrorizmus gyanújával
Tűz alá került szerda délután a Magyarországot is ellátó Barátság kőolajvezeték Novozibkov olajszivattyú-állomása az oroszországi Brajnszk területén – mondta a RIA Novosztyinak Igor Demin, a Transneft szóvivője.
Az állomás területére becsapódott lövedék következtében senki sem sérült meg, a károkat jelenleg is javítják. A Barátság kőolajvezeték működik
– fogalmazott a lap forrása. A régió katasztrófavédelmi szolgálata is megerősítette a támadást. A beszámoló szerint a lövedéket Ukrajnából indították, és a Mamaj nevű falu mellett lévő mezőre zuhant.
Nyikolaj Sulginov energiaügyi miniszter elmondta, hogy a Transneft még nem értesítette a hatóságokat arról, hogy probléma lehet az olajszivattyúzással, ami azt jelenti, hogy az esetleges kár nem befolyásolta a csővezeték működését.
Mint ismeretes, a Barátság vezetéken a belorusz kőolaj-finomítókban feldolgozott olajat küldik tovább nyugatra: Lengyelországba, Magyarországra, Csehországba és Szlovákiába.
A Barátság vezetéken idén több alkalommal is szünetelt a szállítás, legutóbb azért, mert az egyik orosz rakéta megrongálta a vezetéket ellátó áramelosztók egyikét.
Az orosz–ukrán háború eseményeit folyamatosan figyelemmel kísérjük, szerdai percről percre frissülő hírfolyamunkat itt olvashatja.
(Borítókép: VIKTOR DRACHEV / AFP)