Magyar diákok is elnyerhetik a német egyetem rangos ösztöndíját
További Külföld cikkek
- Börtönbüntetésre ítéltek egy gyilkosságra felbérelt svéd tinédzsert Dániában
- Halálos fenyegetést kapott a Paraméter szerkesztősége
- Nyilvánosan megöléssel fenyegette az alelnök a Fülöp-szigeteki elnököt, most mindent tagad
- Fellélegezhet a Közel-Kelet, szerdától életbe léphet a tűzszünet Izrael és a Hezbollah között
- Földbe állhat az orosz hadigazdaság, Putyinra káosz várhat a háború után
A Constructor Egyetem egy brémai székhelyű magánintézmény, ahol kifejezetten fontosnak tartják, hogy a világ minden részéről érkezzenek diákok, ugyanakkor a fizetős képzés mellett ösztöndíjas tanulóknak is elérhetővé teszik a magas szintű oktatást. Az ösztöndíj elnyeréséhez a Constructor Open Cup 2023-as kiírásán keresztül vezet az út. Ez egy programozói verseny, melyet azoknak hoztak létre, akik a tudomány, a kutatás és a technológia jövőjét szeretnék meghatározni.
A 4 órás megmérettetés 12–14, különböző nehézségi szintű algoritmikus programozási feladatot foglal magába. Akik a legjobban teljesítik a feladatot, felvételt nyerhetnek az egyetem adattudomány és szoftverfejlesztés (Data Science and Software Development) alapdiplomás képzésére.
Ráadásul akár teljes ösztöndíjjal, melyben nemcsak a képzési díjat, de a lakhatást és az étkezést is térítésmentesen biztosítja az egyetem a képzés teljes ideje alatt.
De azoknak is lesz esélyük a teljes vagy részleges ösztöndíj elnyerésére, akikben az egyetem vezetése és az egyetemet finanszírozó szervezetek lehetőséget látnak.
Az online kihívás több fordulóból áll, és a Codeforces platformon bonyolítják le, ami a programozói versenyek legnagyobb közössége. A résztvevők a március 23–29. között zajló gyakorlási forduló során ismerkedhetnek meg a programozási környezettel. A fő versenyre március 30-án kerül sor, és 4 órán át tart.
A korábban STAR Contest néven futó próbatételt három éve rendezik meg, és eddig 82 ország több mint 1600 fiatalja próbált rajta szerencsét.
Idén a Constructor Open Cupra átkeresztelt szellemi erőpróbán korra, végzettségre vagy tudásszintre való tekintet nélkül lehet jelentkezni, azonban a fentebb már említett BSc-képzésre azok nyerhetnek ösztöndíjat, akik az alábbi három kritérium valamelyikének megfelelnek:
- középiskolát végzett személy,
- jelenleg végzős középiskolai tanuló,
- jelenleg másik egyetemre jár, kredittel már rendelkezik, még nincs befejezett két féléve nappali tagozatos hallgatóként.
- Az angolnyelv-tudás szintén alapelvárás a posztgraduális tanulmányok folytatásához.
Az egyetem rektora, Thomas Auf der Heyde kiemelten fontosnak tartja, hogy a magyar diákokat is segítsék, hiszen az egyetemen korábban is voltak és jelenleg is tanulnak magyarok. Az ösztöndíjat az iparág egyik legnagyobb szoftverfejlesztő cége, a JetBrains is támogatja, így a diákok a képzés végén akár potenciális állásajánlatot is kaphatnak.
(Borítókép: Constructor Egyetem)