- Külföld
- drogkrízis
- kábítószer
- drogkartellek
- amerikai társadalom
- mexikói elnök
- egyesült államok
- andré manuel lópez obrador
- fentanil
- szeretet
- ölelés
A mexikói elnök szerint azért drogoznak az amerikaiak, mert hiányzik a szeretet
További Külföld cikkek
- A Fülöp-szigeteki alelnök bérgyilkost fogadott fel az elnök megöletésére
- Biológiai szüleihez kerül Izraelben az a kétéves kislány, akit lombikprogramban cseréltek el
- A szükség törvényt bont: hol végezheti a dolgát a transznemű képviselő a Capitoliumban?
- Lefolyócsőbe szorult egy macska, ki kellett vágniuk a tűzoltóknak
- Elrabolhatták a 28 éves rabbit, akinek Dubajban találták meg a holttestét
A mexikói elnök szerint a kérdésben nagy felelőssége van az amerikai kormányzatnak, amelynek több figyelmet és pénzt kellene fordítania a prevencióra, valamint az esetkezelésre – írja a Fox News.
A konzervatív amerikai tévécsatorna honlapján azt taglalják, hogy Andrés Manuel López Obrador mostani nyilatkozatával valószínűleg csak el akarja terelni a figyelmet arról, hogy Mexikóból a helyi drogkartellek mennyi fentanilt juttatnak át az Egyesült Államokba.
A heroinnál ötvenszer-százszor erősebb drog csak a 2021-es évben több mint 70 ezer amerikai ember halálát okozta.
A mexikói elnök már korábban is több fórumon hangoztatta, nem igaz az, hogy hazájában fentanilt állítanak elő, és más országokba szállítanak a drogból. Azt ugyanakkor már többen feltárták, hogy mexikói drogkartellek kínai alapanyagokból állítják elő és csempészik át az Egyesült Államok területére a fentanilt.
TAVALY A HATÓSÁGOK HATEZER TONNÁT FOGLALTAK LE A DÉLI HATÁRNÁL EBBŐL A KÁBÍTÓSZERBŐL.
Andrés Manuel López Obrador pénteki nyilatkozatában nem beszélt ezekről az esetekről, csak az amerikai társadalom morális, pszichés állapotán sajnálkozott, és a szomszédos ország vezető politikusait hibáztatta a drogkrízisért.
Szándékosan szabadították el a drogjárványt?
A Fox News emlékeztetett, hogy Merrick Garland amerikai főügyész korábban azt mondta: Mexikó ugyan segíti az Egyesült Államokat a drog elleni küzdelemben, a helyi kartellek mégis szándékosan szabadították rá a drogjárványt a szomszédos országra, amely ellen a főügyész szerint nem lépett fel kellő erővel a mexikói kormány. Az elmúlt időszakban politikai hovatartozástól függetlenül több amerikai törvényhozó, közszereplő a kartellek terroristaszervezetté nyilvánítását követelte, és minél előbbi katonai beavatkozást sürgettek.
Andrés Manuel López Obrador nem először hívta fel a figyelmet magára különös gondolataival, korábban egy olyan fotót tett ki a Twitterre, amelyen szerinte egy manószerű, mitológiai erdei szellem látható. Az aluxet ábrázoló fotót a mexikói elnök szerint egy mérnök készítette idén a Yucatán-félszigeten, ahol egy új vasútvonal építése zajlik, ám a legtöbb hozzászóló szkeptikus volt ezzel kapcsolatban, és arra figyelmeztetik az elnököt, hogy a fotó már két évvel ezelőtt is megjelent.
Les comparto dos fotos de nuestra supervisión a las obras del Tren Maya: una, tomada por un ingeniero hace tres días, al parecer de un aluxe; otra, de Diego Prieto de una espléndida escultura prehispánica en Ek Balam. Todo es místico. pic.twitter.com/Tr5OP2EqmU
— Andrés Manuel (@lopezobrador_) February 25, 2023
A maja hiedelem szerint a manók apró, csintalan lények, amelyek erdőkben és mezőkön élnek, valamint hajlamosak arra, hogy tréfát űzzenek az emberekkel. A poszt egyik fotója egy jukaték-maja régészeti lelőhelyen található prehispán szobrot ábrázol, míg a másik képen egy fán gubbasztó, izzó szemű lény látható.