Bloomberg: Magyarország beadta a derekát, közelebb kerültünk az uniós pénzekhez
További Külföld cikkek
- Egy amerikai katona volt a Trump-hotel előtt felrobbant Tesla sofőrje
- Az FBI szerint egyedül volt a New Orleans-i merénylő
- Újabb hajmeresztő lépés Elon Musktól
- Kínai harci gépek és hadihajók tartottak járőrözést Tajvan körül
- Lépett a római kormány, kiszabadítanák az Iránban bebörtönzött olasz újságírót
A törvényhozók megszavazták az igazságszolgáltatás függetlenségét erősítő törvényjavaslatot. A törvényjavaslatot Orbán Viktor miniszterelnök kormánya nyújtotta be, és az Európai Bizottság is áldását adta rá.
A jóváhagyás elősegítheti, hogy Magyarország 13 milliárd euró (4800 milliárd forintos) uniós forrást hívjon le, amely része az ország számára elkülönített 22 milliárd eurós kohéziós pénzalapnak
– mondta Johannes Hahn, az EU költségvetési biztosa április 27-én újságíróknak, számolt be a Bloomberg.
További intézkedésekre van szükség a fennmaradó összeg, valamint a helyreállítási alapból származó 5,8 milliárd euró lehívásához – mondta Hahn.
Hahn egy nappal korábban Budapesten találkozott Orbán Viktorral és kulcsfontosságú minisztereivel, hogy a blokk fővárosaiban tett körútja keretében megvitassák az uniós pénzeket. A találkozók után nem adott ki nyilatkozatot.
Miről is van szó?
Az igazságügyi törvényjavaslat megerősíti a bíróságok felügyeletét ellátó bírói tanács hatáskörét, korlátozza a kormány jogát, hogy az Alkotmánybírósághoz forduljon, és a beavatkozás elkerülése érdekében automatizálja az ügyek bírók közötti elosztását.
Az igazságügyi reform részét képzi annak a 27 követelésből – úgynevezett szuper –követelményekből álló csomagnak, amelyet Brüsszel a jogállamisággal és a demokratikus normák erodálódásával kapcsolatos, régóta fennálló aggodalmak kezelésére írt elő.
Mint megírtuk, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón az uniós forrásokkal kapcsolatban elmondta, hogy a tárgyalások folyamatosak, és vannak pénzek, amelyek részben érkeznek.