További Külföld cikkek
- Kegyetlenül meggyilkolta saját gyermekeit egy nő, életfogytiglanra ítélték
- Soha nem látott veszélyekről beszélt Trump tanácsadója: Putyin nem akar tárgyalni, egész Ukrajnát akarja
- Kihalás felé menetel az orosz társadalom, a megoldás sokakat meglep majd
- Ezeknek az iparágaknak verne oda az illegális bevándorlók tömeges deportálása az USA-ból
- Lófejjel és egy vemhes tehén tetemével próbál megfélemlíteni egy vállalkozót az olasz maffia
Lemondott posztjáról a Twitter bizalmi és biztonsági főnöke. Ella Irwin 2022 novemberében foglalta el pozícióját, miután elődje, Yoel Roth – egy hónappal azután, hogy Musk átvette a vállalat irányítását – távozott a cégtől.
A BBC közölte,
Ella Irwin több portálnak is megerősítette, hogy lemondott, annak okát azonban nem részletezte.
A feltételezések szerint a lemondáshoz Elon Musk korábbi megnyilvánulásához lehet köze. A bizalmi és biztonsági vezető elsődleges feladata a tartalom moderálása, vagyis az erőszakos megnyilvánulások korlátozása. Ez pedig egy meglehetősen kényes téma, mióta Elon Musk vezeti a vállalatot.
Musk június elsején, Irwin lemondása előtti napon nyilvánosan bírált egy tartalommoderációs döntést a Twitteren: a cég korlátozta a What is a Woman című, transzneműekről szóló film láthatóságát, mert szerintük a videó hátrányos nemi megkülönböztetésben részesítette annak szereplőit, ugyanis két esetben nem a megfelelő névmással szólították meg őket.
Elon Musk a videó letiltását nyilvánosan kommentálta. Úgy fogalmazott, emberei hibáztak.
Akár egyetértesz a preferált névmások használatával, akár nem, ennek elmulasztása legfeljebb udvariatlanság, és biztosan nem sért törvényt
– írta.
This was a mistake by many people at Twitter. It is definitely allowed.
— Elon Musk (@elonmusk) June 1, 2023
Whether or not you agree with using someone’s preferred pronouns, not doing so is at most rude and certainly breaks no laws.
I should note that I do personally use someone’s preferred pronouns, just as I…
Még idén nyáron betilthatják a Twittert az EU-ban
Elon Musk vezetése óta számos bírálat érte a Twittert, legutóbb az Európai Unióval került összetűzésbe .
A vállalat ugyanis egy héttel ezelőtt úgy döntött, kilép az Európai Bizottság által létrehozott félretájékoztatás elleni gyakorlati kódexből. Válaszul az Európai Unió augusztus 25-től betilthatja a Twitter közösségimédia-platformot, ha annak vezetése nem tartja be a dezinformáció elleni küzdelemmel összefüggő európai követelményeket.
A BBC kiemeli, felmérések szerint Musk vezetése alatt jelentősen nőtt a gyűlöletbeszéd a Twitteren. Elon Musk nem sokkal a cég megvásárlása után, 2022 decemberében feloszlatta azt az önkéntes csoportot, amely az önkárosítással, a gyermekbántalmazással és a gyűlöletbeszéddel kapcsolatban adott tanácsokat a cégnek.