Szükség van a kínai–orosz hadgyakorlatokra a kínai védelmi miniszter szerint
További Külföld cikkek
- Kegyetlenül meggyilkolta saját gyermekeit egy nő, életfogytiglanra ítélték
- Soha nem látott veszélyekről beszélt Trump tanácsadója: Putyin nem akar tárgyalni, egész Ukrajnát akarja
- Kihalás felé menetel az orosz társadalom, a megoldás sokakat meglep majd
- Ezeknek az iparágaknak verne oda az illegális bevándorlók tömeges deportálása az USA-ból
- Lófejjel és egy vemhes tehén tetemével próbál megfélemlíteni egy vállalkozót az olasz maffia
Li Sang-fu kínai védelmi miniszter az orosz haditengerészet főparancsnokával, Nyikolaj Jevmenov tengernaggyal folytatott tárgyalásán azt mondta, továbbra is szükség van a kínai–orosz hadgyakorlatokra és a határvédelmi őrjáratokra, mert „a két szomszédos ország együttműködése hozzájárulhat a stabilitás és a béke fenntartásához a régióban és a világban egyaránt” – idézte a közlemény a minisztert.
Nyikolaj Jevmenov a tárgyaláson reményét fejezte ki, hogy a két ország és hadseregeik közötti együttműködés is magasabb szintre léphet a jövőben.
Az MTI arra emlékeztet, hogy Oroszország és Kína katonai együttműködése nem új keletű, de a Wagner-zsoldoscsoport június végi zendülése óta ez volt a két ország közötti legjelentősebb, magas szintű védelmi egyeztetés, amelyről a nyilvánosságot tájékoztatták.
A Wagner-lázadás június 21-én kezdődött, amikor Jevgenyij Prigozsin közölte, meg kell állítaniuk az orosz védelmi minisztériumot, ezért fegyverrel vonulnak ellenük. Amikor a Wagner-konvoj már csak kétórányira volt Moszkvától, akkor érkezett a hír, hogy Aljekszandr Lukasenka belorusz elnök közreműködésének köszönhetően sikeresen megállapodtak a szemben álló felek. A Wagner-lázadás miatt nagyszabású tisztogatás várható az orosz fegyveres erőknél, legalábbis a védelmi minisztérium egy korábbi tisztviselője szerint.
Oroszország és Kína legutóbbi együttes fellépése júniusra nyúlik vissza, amikor a Japán-tenger és a Kelet-kínai-tenger felett tartottak légtérellenőrzést. Az akciót Dél-Korea a saját légvédelmi azonosítási övezete megsértéseként értelmezte, és vadászgépeivel figyelmeztető lövéseket adott le. Moszkva azonban azt közölte, hogy az őrjáratozó gépek kizárólag semleges vizek felett repültek, tehát nem sértették meg Dél-Korea légterét.