- Külföld
- fekete
- színesbőrű
- afroamerikai
- florida
- ron desantis
- kamala harris
- egyesült államok
- rabszolgaság
Ezentúl azt tanítják Floridában, hogy mennyit profitáltak a feketék a rabszolgaságból
További Külföld cikkek
- Harminckét ember meghalt egy buszbalesetben Brazíliában
- Legalább 13 ember meghalt Nigériában, amikor tömegverekedés alakult ki a karácsonyi adományok elosztása miatt
- Terror Magdeburgban: egy kilencéves gyerek is a támadás áldozata
- Hatvan év után végleg kivonul az egyik legnagyobb európai ország Csádból
- Fidesz−KDNP EP-delegációja: A fizikai bántalmazás nem fér be a véleménynyilvánítás szabadságának keretei közé
A frissített szabályok szerint a diákoknak meg kell tanulniuk, hogy a rabszolgák
olyan készségeket fejlesztettek ki, amelyeket személyes hasznukra tudtak fordítani,
és a fekete lakosok elleni erőszakról szóló tanításokban az oktatóknak meg kell említeniük „az afroamerikaiak ellen és által elkövetett erőszakos cselekményeket”.
Ezek a szabályok rossz szolgálatot tesznek Florida diákjainak, és nagy visszalépéseket jelentenek egy olyan állam számára, amely 1994 óta kötelezővé teszi az afroamerikai történelem tanítását
– áll a Florida Oktatási Szövetség (FEA), az állam legnagyobb tanári szakszervezete által kiadott közleményben.
Mély törésvonal az alapja
A The Washington Post szerint ez a lépés a legújabb fejleménye annak a Floridában folyó vitának, amely arról folyik, hogy a fekete bőrűek történelmét hogyan kellene tanítani az iskolában. Az év elején az oktatási bizottság elutasította az afroamerikai tanulmányok új, emelt szintű középiskolai kurzusát, azzal érvelve, hogy az nem rendelkezik oktatási értékkel, ami tiltakozásokat és felháborodást váltott ki az államban.
Eközben az állami törvényhozás egy sor új törvényt fogadott el, amelyeket Ron DeSantis republikánus elnökjelölt és floridai kormányzó támogatott, aki szerint az intézkedések megszüntetik az „éber indoktrinációt” (céltudatos (elő)nevelés – a szerk.).
A törvények megtiltják a kritikus fajelmélet tanítását, egy olyan szellemi mozgalomét, amely azt vizsgálja, hogy az egyes jogszabályok és a törvények hogyan állandósítják a rendszerszintű rasszizmust, és megtiltják a tanároknak, hogy olyan órákat tartsanak, amelyek más diákokat bűntudatra késztethetnek a mások által a múltban elkövetett tettek miatt.
Felhígulhat a történelem
A kritikusok szerint azonban a meglévő feketetörténelem-tanterv több tucat új „pontosítása” felhígítja ezt a történelmet.
A változtatások közé tartozik, hogy az általános iskolásoknak csupán fel kell ismerniük Rosa Parksot és Thomas Jeffersont mint az Egyesült Államokat képviselő személyeket. A FEA bírálta a megközelítést, ugyanis szerintük ez kizárja történelmük és küzdelmeik mélyebb tanítását, mert elég csak felismerni őket.
Genesis Robinson, az Equal Ground nevű választói oktatási csoport politikai igazgatója szerint az új szabályozásból kihagynak fontos tanulságokat a floridai polgárjogok történetével kapcsolatban, és végső soron dehumanizálják a színes bőrűeket.
A fekete történelem több annál, mint hogy képesek legyünk azonosítani jól ismert fekete embereket
– mondta.
Kamala Harris alelnök csütörtökön Indianapolisban tartott beszédében bírálta az új floridai döntéseket.
Ha már a gyermekeinkről beszélünk, a szélsőségesek azért rendelnek el könyvtilalmat, hogy megakadályozzák őket a valódi történelmünk megismerésében – könyvtilalom az Urunk 2023-as évében. És miközben ezt teszik, nézzék meg, revizionista történelmet nyomnak előre
– mondta Harris.
(Borítókép: RJ Sangosti / MediaNews Group / The Denver Post / Getty Images)