Kim Dzsongun felszólította hadseregét, készüljön fel a háborúra
További Külföld cikkek
- Kegyetlenül meggyilkolta saját gyermekeit egy nő, életfogytiglanra ítélték
- Soha nem látott veszélyekről beszélt Trump tanácsadója: Putyin nem akar tárgyalni, egész Ukrajnát akarja
- Kihalás felé menetel az orosz társadalom, a megoldás sokakat meglep majd
- Ezeknek az iparágaknak verne oda az illegális bevándorlók tömeges deportálása az USA-ból
- Lófejjel és egy vemhes tehén tetemével próbál megfélemlíteni egy vállalkozót az olasz maffia
Észak-Korea vezetője, Kim Dzsongun elbocsátotta Pak Szuil tábornokot, helyére pedig Ri Jonggil marsallhelyettest nevezte ki. Az állami Koreai Központi Hírügynökség (KCNA) szerint nemcsak a vezérkari főnököt, de több vezető parancsnokot is leváltottak posztjáról.
A CNN hangsúlyozza, Észak-Korea rendszeresen megújítja katonai vezetését, egyes vezetőket lefokoznak, míg mások teljesen eltűnnek a nyilvánosság elől. Ennek oka az lehet, hogy az észak-koreai vezető kínosan ügyel arra, hogy vezetői ne kapjanak túl nagy hatalmat.
Teljes körű előkészületek a háborúra
A KCNA jelentése szerint a Központi Katonai Bizottság ülésének legfőbb napirendi pontja „a háborús előkészületek” volt, tekintettel a Koreai-félszigeten uralkodó „súlyos politikai és katonai helyzetre”. Habár az ellenséget nem nevezte meg a jelentés, azonban burkoltan az Egyesült Államokra utalhatott.
Mint arról az Index is írt, Észak-Korea idén nyáron nem először fenyegetőzik háborúval.
Észak-Korea most a legerősebb abszolút fegyverrel rendelkezik az amerikai imperialisták megbüntetésére. A bosszúállók ezen a földön égnek a fékezhetetlen akarattól, hogy bosszút álljanak az ellenségen
– tolmácsolta Kim Dzsongun észak-koreai vezető szavait a KCNA.
Az atomfegyverekkel rendelkező Észak-Korea sűrű időközönként különböző fegyvereket tesztel, köztük a legnagyobb interkontinentális ballisztikus rakétáját, fokozva a diplomáciai feszültséget az Egyesült Államokkal.
Egy külügyminisztériumi jelentésben Észak-Korea azt mondta, hogy az Egyesült Államok „kétségbeesett erőfeszítéseket tesz egy nukleáris háború kirobbantására”, és azzal vádolta Washingtont, hogy stratégiai eszközöket telepített a térségbe.
Észak- és Dél-Korea technikailag továbbra is háborúban áll, mivel az 1950-es években kirobbant fegyveres konfliktus fegyverszünettel, nem pedig békeszerződéssel ért véget.