Lemondott a japán tehetségkutató vezetője, szexuális zaklatással vádolják
További Külföld cikkek
- Kínai repülőgépek és hajók megközelítették Tajvant
- Meghalt Manmohan Szingh volt indiai kormányfő
- Olyan ambiciózus projektet indított el Kína, hogy abból még durva konfliktusa lehet Indiával
- Újabb veszélyhelyzetet rendeltek el Oroszországban, ezúttal már szövetségi szinten
- Az első zuhanást még túlélte a szlovéniai Alpokban meghalt magyar túrázó
Fudzsisima Keikó, a japán Johnny & Associates Inc. tehetségkutató cég elnöke a cég alapítóját – aki a nő nagybátyja is volt – ért szexuális zaklatási vádak miatt mondott le tisztségéről.
Johnny Kitagawáról, japán nevén Kitagava Hiromuról, a cég 2019-ben elhunyt alapítójáról az ügynökség által kezdeményezett külső vizsgálat egy héttel ezelőtt megállapította, hogy a vállalat hosszú ideig eltitkolta Kitagava szexuális visszaéléseit a hetvenes évek elejétől egészen a 2010-es évek közepéig.
Fudzsisima sajtótájékoztatón jelentette be, hogy lemond a széles körben csak Johnny’s néven ismert ügynökség elnöki tisztségéről, és helyét az ismert tévés személyiség, Norijuki Higasijama veszi át.
A vizsgálati jelentés szerint Fudzsisimának azért kellett lemondania, mert az alapítóhoz fűződő rokoni kapcsolata veszélyeztetheti a cég megújítási folyamatát.
Kitagava a japán szórakoztatóipar egyik legjelentősebb alakja volt, aki számos együttest, például a SMAP-ot és az Arashit is ismertté tette.
Bár többször felmerült ellene a gyanú, soha nem vádolták meg szexuális visszaéléssel, ez pedig a szakértők szerint arra enged következtetni, hogy
a japán szórakoztatóipar és az ügynökség segíthettek az ügyek eltussolásában.
A jelentésben megemlítik Kitagava testvérét, Fudzsisima édesanyját is, aki a vizsgálat szerint jelentős szerepet játszott abban, hogy a cég hosszú távon el tudja titkolni a bűncselekményeket.
A cég alapítója elleni vádak azután kerültek ismét a reflektorfénybe, hogy a BBC brit köztévé márciusban dokumentumfilmet mutatott be, amelyben többen is azt állították, hogy Kitagava zaklatta őket. Ezután az ügynökség több korábbi munkatársa is jelezte, hogy Kitagava tizenévesként szexuálisan zaklatta őket.
A tehetségkutató vállalat által megrendelt átfogó vizsgálat azután készült, hogy augusztus elején az ENSZ emberi jogi küldöttsége több áldozattal folytatott interjú után saját jelentést készített a cégről. Ebben a többi között az is szerepelt, hogy „mélyen aggasztó állításokat” hallottak, melyek szerint a cég több száz tehetségét szexuálisan kizsákmányolták.
„Ha önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, akkor hívja az Országos Kríziskezelő és információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes 06-80-20-55-20 számon, vagy a nap 24 órájában ingyenesen hívható Áldozatsegítő Vonalat a 06-80-225-225-ös számon.
Személyesen az Önhöz legközelebbi Áldozatsegítő Központban kérhet segítséget, az Áldozatsegítő Központok címlistája itt található: http://vansegitseg.
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06-80-505-101-es telefonszámon.”