Letartóztatták a Fülöp-szigeteki drag queen „Jézust”
További Külföld cikkek
- Brazil hatóságok szerint a BYD gyárát építő kínai munkások emberkereskedelem áldozatai
- Baljós jelentés látott napvilágot, mutálódott a rettegett influenza
- Hosszú évek után végre pont kerülhet a 28 évvel ezelőtt megölt JonBené Ramsay ügyének végére
- Dél-Koreában tetőfokára hágott a belpolitikai krízis, a megbízott elnököt is felelősségre vonják
- A szemünk előtt hullik darabokra Irán szövetségi rendszere
Pagente ellen „erkölcstelen tanok, obszcén kiadványok és kiállítások, valamint illetlen műsorok” bűncselekményének elkövetése miatt emeltek vádat a manilai rendőrség által megosztott letartóztatási parancs másolata szerint – írja a BBC.
A videón Pagente Jézus Krisztusnak öltözve, szakállal látható, amint a Miatyánk rockos változatát adja elő tagalog nyelven.
A videót azóta törölték.
A protestáns egyházi vezetőket tömörítő Fülöp-szigetek Jézusért Mozgalom július végén regisztrálta az első büntetőfeljelentést a manilai ügyészségen. A második feljelentést augusztusban a katolikus Nazarene Brotherhood (Názáreti Testvériség) nyújtotta be.
A Fülöp-szigetek több városa, köztük a főváros, Manila is „persona non grata”-nak nyilvánította Pagentét, ami latinul „nemkívánatos személyt” jelent.
A drag queenek új generációja
A Fülöp-szigeteken a drag queenek évtizedek óta népszerű előadóművészek, akik énekeseket és színésznőket személyesítenek meg, és stand-up show-kban mondanak poénokat. Pagente azonban a drag queenek új generációjához tartozik, akik fellépéseiket arra használják, hogy ügyeikért küzdjenek, és próbára tegyék a szólásszabadság határait.
Az AFP-nek elmondták, hogy a letartóztatás „a homofóbia mértékét” mutatja a Fülöp-szigeteken.
Megértem, hogy az emberek istenkáromlónak, sértőnek vagy sajnálatosnak nevezik az előadásomat. Azonban nem kellene megmondaniuk nekem, hogyan gyakoroljam a hitemet vagy hogyan csináljam a dragomat
– fogalmazott Pagente.
A támogatók a #FreePuraLukaVega hashtaggel követelik Pagente szabadon bocsátását, azzal érvelve, hogy „a drag nem bűncselekmény”. Egyesek az előadóművész szorult helyzetét állítólagos gyilkosokhoz és szexuális bűncselekmények elkövetőihez hasonlították, akik szerintük szabadon maradnak, és nem jártak el igazságosan.
Ryan Thoreson, a Human Rights Watch LMBT+ jogokkal foglalkozó programjának szakértője szintén a Pagente elleni vádak ejtésére szólított fel.
A véleménynyilvánítás szabadsága magában foglalja az olyan művészi kifejezésmódot is, amely sértő, szatirikus vagy vallási meggyőződéseket kérdőjelez meg
– jelentette ki.