Vlagyimir Putyin, Oroszország rivális nélküli, teljhatalmú ura

GettyImages-479102147
2024.03.18. 07:49
Vlagyimir Putyin az ezredforduló, egészen pontosan 2000 óta a hatalom birtokosa Oroszországban. Az 1953-ban elhunyt szovjet diktátor, Joszif Visszarionovics Sztálin óta a Kreml leghosszabb ideje hivatalban lévő vezetője, akit újabb hat évre választottak elnöknek. Ezzel egyben ő lesz 200 éve a leghosszabb ideig hivatalban lévő orosz vezető.

„Elsöprő győzelméhez” már a háromnapos elnökválasztás első napján gratulált az Európai Tanács elnöke. Charles Michel szarkasztikusan megjegyezte: Oroszországban „nincs ellenzék, nincs szabadság, sem választási lehetőség”.

Kapcsolódó
Putyin a Krím annektálását ünnepli, miközben Ukrajnával háborúzik

Putyin a Krím annektálását ünnepli, miközben Ukrajnával háborúzik

„Minden tervet meg fogunk valósítani” – mondta az orosz elnök.

Kapcsolódó
Oroszország megindította a háborút Ukrajna ellen

Oroszország megindította a háborút Ukrajna ellen

Rakétákkal lőtték a nagyvárosok repülőtereit, megszakították a diplomáciai kapcsolatokat.

A fekete öves dzsúdós orosz elnök, Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin a harcművészet két legfontosabb tulajdonságát: a ravaszságot és az agressziót ötvözte. A szíriai kormányellenes erők bombázása Aszad hatalmának fenntartása érdekében, a Krím elcsatolása 2014-ben, majd négy újabb ukrán régió annektálása 2022-ben sokakat megdöbbentett.

Putyin sosem titkolta, hogy az Egyesült Államok és NATO-szövetségesei által éveken át elszenvedett megaláztatások után határozottan meg akarja erősíteni és kiterjeszteni az orosz befolyást.

Kapcsolódó
Így vált Putyin sikertelen kémből a világ egyik leghatalmasabb emberévé

Így vált Putyin sikertelen kémből a világ egyik leghatalmasabb emberévé

Öt szívinfarktussal kezdődött a felemelkedése. Háromrészes sorozatunk első felvonása.

Kritikusai szerint a szovjet korszakból származó vonások formálták világnézetét. A KGB kémje volt, mielőtt a Szovjetunió összeomlása utáni káoszban üstökösszerűen ívelt volna felfelé a pályafutása. Számos közeli híve és barátja kötődött valamilyen formában a titkosszolgálathoz.

A Szovjetunió összeomlását a 20. század „legsúlyosabb geopolitikai katasztrófájának” nevezte. Keserűen vette tudomásul a NATO terjeszkedését Oroszország határáig.

Kapcsolódó
Iszonyatos háborús bűnöket vizsgálnak Ukrajnában

Iszonyatos háborús bűnöket vizsgálnak Ukrajnában

Van esély, hogy minden cselekmény napvilágra kerüljön?

A Krím büntetlen elcsatolása nem csillapította étvágyát. Nyolc évvel később, 2022. február 24-én – ahogy ő nevezte – „különleges katonai műveletet” indított Ukrajna ellen. Kezdetben nem kímélték a fővárost, Kijevet, és Harkivot sem. A csecsenekkel és a Wagner-csoport zsoldosaival támogatott orosz erők bizonyítottan háborús bűnöket követtek el, és nőket erőszakoltak.

Az amerikai elnök „gyilkosnak” nevezte

A Nyugat ezúttal nem nézte ölbe tett kézzel az Ukrajna elleni inváziót. Szankciókkal torolta meg a példátlan inváziót.

A 21. században ugyanis még senki sem foglalt el katonai erőszakkal idegen területeket.

Hét hónappal a támadás kezdete után a Putyin vezette Oroszország kétes népszavazások után még négy ukrán régiót nyilvánított a sajátjának. A lépést – Moszkván kívül – senki sem ismerte el.

A Nyugat és Oroszország kapcsolatai ebben az időszakban olyan fagyosak voltak, mint a hidegháború idején.

Kapcsolódó
Joe Biden: Vlagyimir Putyin egy gyilkos

Joe Biden: Vlagyimir Putyin egy gyilkos

És meg fog fizetni a 2020-os amerikai elnökválasztásba történő beavatkozásért – fogadkozott az amerikai államfő.

Joe Biden amerikai elnök egyenesen „gyilkosnak” nevezte Putyint – nem sokkal azelőtt, hogy újabb szankciókkal sújtotta Oroszországot a 2020-as amerikai elnökválasztásba való beavatkozás, a kiterjedt hekkertámadások, mindenekelőtt azonban az Ukrajna elleni katonai bevetés miatt.

A macsó imázs

A jelek szerint Putyin élvezte macsó imázsát, amit időnként választási mutatványokkal is kiegészített: Groznijba például 2000-ben egy harci gép másodpilótájaként érkezett, 2011-ben pedig maga is felvonult a fekete-tengeri orosz motoros fesztiválon.

Kedvencei, az Éjszakai Farkasok motoros banda kiemelkedő szerepet játszott a hazafias lelkesedés felkorbácsolásában a Krím 2014-es elfoglalásakor is.

Az orosz állami médiában szelídebb oldalát is megmutatta: kutyáit dédelgette, és veszélyeztetett amuri tigrist gondozott.

Kapcsolódó
Örökké tarthat a putyinizmus Oroszországban

Örökké tarthat a putyinizmus Oroszországban

Az oroszok többsége nem tudja Vlagyimir Putyin nélkül elképzelni a jövőt.

Az oroszok csaknem fele már évekkel az idei választások előtt azt szerette volna, ha Putyin 2024 után is elnök marad. Kétségtelen: remek politikai pontokat szerzett azzal, hogy a kilencvenes évek posztkommunista káoszát követően viszonylag stabilan tartotta Oroszországot.

A nemzeti büszkeség helyreállítása mellett lehetővé tette a középosztály kialakulását és prosperálását, bár még mindig Moszkva uralja a gazdaságot, vidéken pedig nyomasztó a szegénység.

Novicsok és Navalnij

Jobbára az idősebb korosztály körében volt népszerű. A fiatalok közül sokan – akik már Putyin uralkodása alatt nőttek fel – szomjazták a változást.

Fiatal oroszok ezrei tüntettek szerte az országban 2021 januárjában Alekszej Navalnij, Putyin fő kritikusa mellett, akit Berlinből való visszatérése után azonnal letartóztattak.

Kapcsolódó
Oroszországban 44 városban tüntettek – nem maradt el a rendőrség retorziója

Oroszországban 44 városban tüntettek – nem maradt el a rendőrség retorziója

Világszerte demonstrálnak a béke mellett, Berlinben 100 ezren vonultak az utcákra.

Ezek voltak a legnagyobb utcai tüntetések az újkori Oroszországban. A rendőrség keményen lecsapott, több ezer embert őrizetbe vett.

Navalnij a féktelen korrupció leleplezésével szerzett magának hírnevet. Putyin Egységes Oroszországát „a csalók és tolvajok pártjaként” bélyegezte meg.

Kapcsolódó
Navalnij leleplezte Putyin palotáját

Navalnij leleplezte Putyin palotáját

Bonyolult korrupciós hálózatot göngyölített fel az ellenzéki politikus, aminek révén az orosz elnök felépítette a cárokat is megszégyenítő palotáját.

Milliók nézték meg Navalnij-videóját „Putyin palotájáról”, egy fekete-tengeri luxusingatlanról, amit állítólag gazdag barátai ajándékoztak az elnöknek.

Arkagyij Rotenberg, egy Putyinhoz közel álló milliárdos később azt állította, hogy ő a tulajdonos.

Navalnij rossz egészségi állapotban sínylődött a börtönben, ahová egy vitatott per után került egy régi sikkasztási ügy miatt. Korrupcióellenes alapítványa és a nyugati kormányok egyaránt politikai indíttatásúnak nevezték a pert, az Emberi Jogok Európai Bírósága pedig úgy ítélte meg, hogy az életveszély miatt szabadon kellett volna engedni.

Navalnij a másik fő oka annak, hogy Putyin és a Nyugat közötti kapcsolat elmérgesedett.

Kapcsolódó
Meghalt Alekszej Navalnij, Putyin legfőbb politikai ellenfele

Meghalt Alekszej Navalnij, Putyin legfőbb politikai ellenfele

Halálhírét az orosz börtönszolgálat közölte.

Az ellenzéki vezető nem élte túl a zord büntetőtelepek könyörtelen körülményeit: február derekán elhunyt. Halálának okait kétely övezi.

Oligarchák és Prigozsin halála

Családtagjaikkal együtt többtucatnyi orosz oligarcha halt meg az ukrajnai háború kezdete óta. A hivatalos változat szerint önkezükkel vetettek véget életüknek, vagy baleset áldozatai lettek. Ebben sokan kételkednek.

Egyikük sem bírálta nyilvánosan az ukrajnai háborút, és neveik a nemzetközi szankciós listákon sem szerepelnek. Közös vonásuk azonban, hogy valamilyen formában kapcsolatban álltak a Kremllel, illetve az orosz elnökkel.

Annál nagyobb visszhangja volt azonban a Wagner-vezér halálának, pedig Jevgenyij Prigozsin egykor az elnök hű szövetségesének számított. Putyin szívesen látogatta szentpétervári éttermét, ahol Prigozsin személyesen szolgálta fel a kedvenc fogásokat. Így ragadt rá a „Putyin séfje” elnevezés.

Tavaly nyáron azonban zsoldosaival nyíltan szembefordult a Kreml urával.

Kapcsolódó
Oroszország hivatalosan megerősítette: Jevgenyij Prigozsin meghalt

Oroszország hivatalosan megerősítette: Jevgenyij Prigozsin meghalt

Az orosz Nyomozó Bizottság DNS-vizsgálatot végzett.

Nem sokkal később magángépe lezuhant, a DNS-vizsgálat pedig megállapította, hogy az áldozatok egyike Jevgenyij Prigozsin.

A baleset okait azóta sem sikerült megnyugtató módon tisztázni.

Kemény gyermekkor

Vlagyimir Putyin Leningrádban – a mai Szentpéterváron – egy kemény, közösségi lakótömbben nőtt fel, ahol három család osztozott egy lakáson.

Anyja gyári munkásnő volt, apja pedig a harmincas években a szovjet haditengerészet tengeralattjáróján, majd a rettegett titkosszolgálat, az NKVD ún. megsemmisítő zászlóaljában szolgált.

Az ő apja, Vlagyimir nagyapja Lenin és Sztálin szakácsaként főzött a pártvezetőkre.

A fiú két bátyja még Vlagyimir születése, 1952. október 7. előtt különböző betegségekben meghalt.

Vlagyimir gyakran keveredett verekedésbe a szomszéd fiúkkal, akik általában nagyobbak és erősebbek voltak nála. Ez késztette arra, hogy elkezdjen cselgáncsozni.

A Kreml honlapja szerint Vlagyimir Vlagyimirovics „már az iskola befejezése előtt” a szovjet hírszerzésben szándékozott dolgozni.

A KGB-hez 1975-ben csatlakozott, ahol kezdetben a külföldi látogatók megfigyelésével bízták meg.

Kilenc évvel később már bekerült a Vörös Lobogó Hírszerző Intézetbe, ahol németül és angolul tanult. Kellő ismeretekkel felvértezve, 1985-ben a kelet-németországi Drezdába osztották be kémelhárítási feladatokra, ahol a jelentések szerint szovjet diplomaták lojalitását ellenőrizte.

Kapcsolódó
Ritkán látott felvételeken a susogós melegítős Putyin

Ritkán látott felvételeken a susogós melegítős Putyin

Névtelen forrásból kerültek elő az amatőr videók.

A KGB előtt jogi tanulmányokat folytatott, ennek köszönhetően lett a kilencvenes években Anatolij Szobcsak szentpétervári polgármesternek, korábbi professzorának legfőbb tanácsadója.

Borisz Jelcin elnöksége alatt került a Kremlbe, először a KGB utódszervezete, a Szövetségi Biztonsági Szolgálat vezetőjeként, majd 1999-ben miniszterelnök lett.

Jelcin lemondása után, 1999 szilveszterén megbízott elnökké nevezte ki Putyint, aki ezek után, 2000 márciusában könnyedén megnyerte az elnökválasztást, négy évvel később pedig második megbízatását is.

Miután az orosz alkotmány értelmében nem indulhatott a harmadik egymást követő ciklusban, újra miniszterelnök lett. A kormányfői tisztség után, 2012-ben választották meg harmadszor is államfőnek, 2018-ban pedig újabb hatéves hosszabbítást kapott.

Rendteremtés a Kaukázusban

„Ötven évvel ezelőtt a leningrádi utcán megtanítottak egy szabályra: ha elkerülhetetlen a harc, neked kell először ütni” – mondta Putyin 2015 októberében.

Jobb Szíriában harcolni a „terroristák” ellen – magyarázta –, mint arra várni, hogy Oroszországban csapjanak le.

Az utcai harcosok nyers nyelvezetét használta, amikor a csecsenföldi szakadár lázadók elleni katonai támadását indokolta, és megesküdött, hogy „még a vécében is” kiirtja őket.

A főként muzulmánok lakta észak-kaukázusi köztársaságban az ezredfordulón súlyos harcok dúltak, amelyekben több ezer civil vesztette életét.

Putyin számára Grúzia volt a másik kaukázusi tűzfészek. Az orosz erők 2008-ban szétverték a grúz hadsereget, és elfoglaltak két szakadár régiót – Abháziát és Dél-Oszétiát.

Tulajdonképpen egy nagyon személyes összecsapás volt Grúzia az akkori NATO-barát elnökkel, Mihail Szaakasvilivel. Putyin már akkor bizonyította, hogy kész megbuktani a volt szovjet államok Nyugat-barát vezetőit.

Milliárdos barátok

Putyin környezete egy mesésen gazdag elit. Úgy tartják, hogy ő maga is hatalmas vagyonnal rendelkezett. Családi ügyeit és pénzügyeinek részleteit gondosan elzárta a nyilvánosság elől.

Kapcsolódó
Putyin volt felesége válásuk óta spanyol ingatlanokkal szerzett milliókat

Putyin volt felesége válásuk óta spanyol ingatlanokkal szerzett milliókat

Kiderült, nemcsak újra férjhez ment egy nála húsz évvel fiatalabb üzletemberhez, hanem jól is sáfárkodott.

Putyin és felesége, Ljudmila 2013-ban váltak el közel harminc év házasság után.

A nő munkamániásként jellemezte férjét.

Vlagyimir Vlagyimirovics kisebbik lánya, Katerina a tudományos életben kamatoztatta tudását, vezető adminisztratív állást töltött be a Moszkvai Állami Egyetemen. Szabadidejében akrobatikus rock 'n' roll versenyeken lépett fel.

Nővére, Maria szintén akadémikus, endokrinológiára szakosodott.

A 2014-es szocsi téli olimpia a Putyin-korszak pazar bemutatója volt: a becslések szerint 51 milliárd dollárba került – ez volt minden idők legköltségesebb ötkarikás versenye.

Putyin másik szenvedélye – a dzsúdó mellett – a hoki volt. Az állami televízió is közvetítette a jégen villantott képességeit.

A demokrácia csírájában erodálódott

Putyin hazafisága uralta az orosz médiát, így nehéz felmérni, hogy milyen ellenállásba ütközött.

Még 2008 és 2012 között is, Dmitrij Medvegyev elnök miniszterelnökeként egyértelműen ő volt a hatalom ura.

Első két elnöki ciklusában Putyin az olajból és gázból – Oroszország fő exportcikkeiből – származó egészséges bevételek adtak lendületet a gazdasági fejlődésnek.

Az oroszok többségének életszínvonala javult. Ennek ára azonban sokak szerint az volt, hogy az oroszországi demokrácia csírájában erodálódott.

A 2008-as pénzügyi világválság óta Putyin a recesszióval és a vérszegény gazdasággal küzdött, amit csak tetéztek az ukrajnai háború miatt kirótt súlyos szankciók.

Emberi jogi aggályok

Putyin uralmát a konzervatív orosz nacionalizmus jellemezte. Erős visszhangja volt a cári abszolutizmusnak, amit az ortodox egyház támogatott, miközben szorgalmazta a tizenévesek körében terjedő „meleg propaganda” betiltását.

Nem sokkal elnökké választása után Putyin a liberálisokat háttérbe szorította, akiket általában keményvonalas szövetségesekkel vagy „bólogató Jánosokkal” helyettesített.

Jelcin-kedvencei, köztük Borisz Berezovszkij és Vlagyimir Guszinszkij oligarchák külföldön, száműzetésben élő szökevényekként végezték.

Kapcsolódó

A Pussy Riot-ítélet még Putyin emberei szerint is durva

Az elnök emberi jogi testülete szerint elég lett volna a felfüggesztett büntetés.

Az oroszországi emberi jogokkal kapcsolatos nemzetközi aggályok Mihail Hodorkovszkij oligarcha – egykor a világ egyik leggazdagabb milliárdosa – és a Pussy Riot punkcsoport Putyin-ellenes aktivistáinak bebörtönzésével fokozódott.

Kapcsolódó
Valószínűleg Putyin hagyta jóvá Litvinyenko meggyilkolását

Valószínűleg Putyin hagyta jóvá Litvinyenko meggyilkolását

Ezt mondta ki a volt orosz titkosszolga halálát vizsgáló londoni bíró csütörtökön.

Putyin és az Egyesült Királyság kapcsolatai Alekszandr Litvinyenko Putyin-ellenes aktivista 2006-os londoni, radioaktív mérgezése miatt romlottak meg végérvényesen. Megölésével az orosz állam ügynökeit vádolták.

Putyin és Orbán

Az orosz vezető és a magyar miniszterelnök átlagban szinte éves szinten találkozott egymással 2010 óta, elsősorban Moszkvában.

A leglátványosabb az ukrajnai háború kitörése előtti volt, 2022. február 1-jén, amikor Putyint és Orbánt egy hatméteres, ormótlan asztal választotta el egymástól.

Kapcsolódó
Putyin sajátos protokollja most sem okozott csalódást

Putyin sajátos protokollja most sem okozott csalódást

Az orosz elnök diplomáciai „húzásaiból” szemezgettünk.

Ekkor a kőolaj- és földgázszállításról, a paksi atomerőműről, és sok egyéb közös projektről tárgyaltak hosszú órákon át.

A tárgyalások után Orbán azt mondta, hogy moszkvai látogatása ezúttal békemisszió is volt, továbbá Magyarország jégtörő lehet Oroszország és a Nyugat között.

A békemisszió kudarcot vallott, hetekkel később ugyanis Putyin elindította csapatait Ukrajna ellen.

(Borítókép: Vlagyimir Putyin. Fotó: Dennis Grombkowski / Getty Images)  

Ehhez a cikkhez ajánljuk

  • Külföld
Donald Trump éppen élő egyenes adásban veri szét a szövetségi kormányzatot

Donald Trump éppen élő egyenes adásban veri szét a szövetségi kormányzatot

Tömeges elbocsátások: több mint 200 ezer munkavállaló lehet érintett.

32 perce

  • Külföld
A balti államok már minden hidat felégettek az oroszok előtt

A balti államok már minden hidat felégettek az oroszok előtt

De mi a helyzet máshol?

február 12., 20:33

  • Külföld
Donald Trump telefonon beszélt Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump telefonon beszélt Vlagyimir Putyinnal

Az amerikai elnök szerint azonnali béketárgyalások kezdődhetnek.

február 12., 18:35

  • Címlapon
Kocsis András Sándor: Orbán Viktort rendkívül megvezették kínai barátai

Kocsis András Sándor: Orbán Viktort rendkívül megvezették kínai barátai

A szociológus szerint Magyarország áldozata lett Hszi Csin-ping tervének.

18 perce

  • Külföld
Magyarországon egyelőre nem jött be a boltbojkott, de a horvátoknál kiválóan működött

Magyarországon egyelőre nem jött be a boltbojkott, de a horvátoknál kiválóan működött

„Aki teheti, egyáltalán ne vásároljon!” – javasolták a magyar szervezők.

február 13., 06:01

  • Külföld
Több mint száz halászt mentettek ki egy úszó jégtábláról

Több mint száz halászt mentettek ki egy úszó jégtábláról

Nem mindenki örült a mentőalakulatoknak.

február 13., 07:45

  • Címlapon
Tombol a járvány, de jót teszünk, ha túladagoljuk a vitaminokat?

Tombol a járvány, de jót teszünk, ha túladagoljuk a vitaminokat?

Sokan vannak, akiknek ez kifejezetten hátrányos.

tegnap, 20:38

  • Külföld
Újabb kötelezettségszegési eljárást indít Magyarország ellen az Európai Bizottság

Újabb kötelezettségszegési eljárást indít Magyarország ellen az Európai Bizottság

Arról is döntöttek, hogy keresetet indítanak az Európai Unió Bíróságán Magyarország ellen.

február 12., 16:08

  • Külföld
Szijjártó Péter reagált Donald Trump és Vlagyimir Putyin telefonbeszélgetésére

Szijjártó Péter reagált Donald Trump és Vlagyimir Putyin telefonbeszélgetésére

A külügyminiszter szerint végre itt a lehetőség, hogy „reményeink beteljesüljenek”.

február 13., 08:43

  • Külföld
Előrelépés az ukrajnai háborúban: megvan az első Trump–Putyin-találkozó lehetséges helyszíne

Előrelépés az ukrajnai háborúban: megvan az első Trump–Putyin-találkozó lehetséges helyszíne

Az Egyesült Államok elnöke kemény kritikát kapott a korábbi megjegyzései miatt.

február 13., 09:07

  • Külföld
Mit jelent Ukrajnának az amerikai támogatások felfüggesztése?

Mit jelent Ukrajnának az amerikai támogatások felfüggesztése?

A civil, egészségügyi, infrastrukturális, gazdasági és humanitárius szférát érinti.

február 12., 15:33

  • Címlapon
Megtörtént az első lépés a béke felé, Ukrajna láthatja kárát

Megtörtént az első lépés a béke felé, Ukrajna láthatja kárát

Az oroszok szerint Vlagyimir Putyin dönt a folytatásról.

tegnap, 14:03

  • Címlapon
Csatlakozhat a Fidesz EP-frakciójához az AfD, széteshet a Szuverén Nemzetek Európája

Csatlakozhat a Fidesz EP-frakciójához az AfD, széteshet a Szuverén Nemzetek Európája

Gulyás Gergely legutóbb még nem látott erre sok esélyt.

tegnap, 21:21

  • Külföld
Börtönbüntetés vár a kidobóra, aki megzsarolta Michael Schumacher családját

Börtönbüntetés vár a kidobóra, aki megzsarolta Michael Schumacher családját

Az egykori autóversenyző korábbi testőre is érintett az ügyben.

február 13., 08:33

  • Külföld
A volt litván külügyminiszter szerint fel kell függeszteni Magyarország szavazati jogát

A volt litván külügyminiszter szerint fel kell függeszteni Magyarország szavazati jogát

Úgy véli, ha az EU nem cselekszik, akkor nem csak Magyarországot fogja érinteni a válság.

február 12., 14:34

  • Külföld
Meglepő indokkal tiltották ki az egyik legismertebb amerikai lapot a Fehér Házból

Meglepő indokkal tiltották ki az egyik legismertebb amerikai lapot a Fehér Házból

Nem hajlandóak végrehajtani Donald Trump egyik rendeletét.

február 12., 08:24

  • Külföld
Koppenhága visszavág: Dánia megvenné Kaliforniát

Koppenhága visszavág: Dánia megvenné Kaliforniát

A dánoknak több napsütésre van szükségük.

február 12., 08:40

  • Külföld
Államfővé választotta a görög parlament Konsztantinosz Taszulasz egykori házelnököt

Államfővé választotta a görög parlament Konsztantinosz Taszulasz egykori házelnököt

Januárban demonstrációt tartottak a jelöltsége miatt.

február 12., 12:14

  • Külföld
Magyar hatóságok által körözött embercsempészt fogtak el

Magyar hatóságok által körözött embercsempészt fogtak el

Egy bűnszervezet vezetőjeként azonosították.

február 12., 10:30

  • Külföld
Előkerült a szerencsétlenül járt japán kamion

Előkerült a szerencsétlenül járt japán kamion

Még nem azonosították a benne levő holttestet.

február 12., 09:25

  • Külföld
Mexikó joggal tart egy amerikai inváziótól, a vámokat sem tudta megállítani

Mexikó joggal tart egy amerikai inváziótól, a vámokat sem tudta megállítani

Trump beváltotta fenyegetését.

február 12., 09:41

  • Külföld
Méregdrága mobiltelefonjaik buktatták le a szicíliai maffiatagokat

Méregdrága mobiltelefonjaik buktatták le a szicíliai maffiatagokat

Palermo ügyészsége 188 embert tartóztatott le.

február 13., 08:26

  • Külföld
Gránátot robbantottak egy franciaországi bárban, több vendégnek válságos az állapota

Gránátot robbantottak egy franciaországi bárban, több vendégnek válságos az állapota

A támadónál fegyver is volt, de azt nem használta.

február 13., 06:58

  • Külföld
Robbanás volt egy tajvani bevásárlóközpontban, legalább öten meghaltak

Robbanás volt egy tajvani bevásárlóközpontban, legalább öten meghaltak

Feltehetően gázrobbanás történt, heten megsérültek.

február 13., 10:03

  • Külföld
Kigyulladt egy felhőkarcoló Argentínában

Kigyulladt egy felhőkarcoló Argentínában

Buenos Aires egyik luxusnegyedében történt az incidens.

február 12., 08:21

  • Külföld
Tragédia Dél-Koreában: tanár szúrta halálra a nyolcéves diáklányt

Tragédia Dél-Koreában: tanár szúrta halálra a nyolcéves diáklányt

A tanúvallomásában elhangzott, hogy mindegy volt, melyik gyerek az.

február 12., 07:34

Neked ajánlott