Nagy erejű robbanás történt egy iraki katonai bázison, az anyagi kár jelentős
További Külföld cikkek
- Elfogatóparancsot adott ki a Nemzetközi Törvényszék az izraeli miniszterelnök ellen
- Egy szakértő nem zárja ki, hogy Donald Trump nukleáris fegyvert adna Ukrajnának
- Meghalt John Prescott
- Szardínián köthetnek ki a Donald Trump által elüldözött amerikaiak
- Gigantikus pert akasztanak a Netflix nyakába a Jake Paul–Mike Tyson-meccs miatt
Sérültekről és „anyagi veszteségekről” számoltak be egy iraki katonai bázison történt nagy erejű robbanás után.
A robbanás okát – az egykori Babilonban, mostani nevén el-Hilla városában – egyelőre nem hozták nyilvánosságra, két biztonsági forrás azonban azt mondta a Reuters hírügynökségnek, hogy ismeretlen eredetű légicsapás történt a területen. Egy autóból készült felvételen a távolban tűz látható, amelyet egy nagy robbanás követ.
🇺🇲🇮🇶 THE PREVIOUS NIGHT, THE US STRUCK IRAQ
— Megatron (@Megatron_ron) April 20, 2024
Reports now indicate that the U.S. airstrike struck the headquarters of the armored units of the Popular Mobilization Forces in Babylon.
The jets took off from a base in Jordan and entered Iraq through Jordanian airspace.
This… pic.twitter.com/mb5W8y2e0Q
Egy amerikai tisztviselő szerint nem amerikai katonai hadművelet volt. A bázist a Népi Mozgósítási Erők (PMF) nevű iraki síita milíciát tömörítő ernyőszervezet használja, és itt tartózkodik a vezérkari főnökük is. A PMF egy harcosa meghalt, hat pedig megsebesült a közeli Hilla kórház forrásai szerint.
A csoport eredeti közleményében nem erősítette meg a halálesetet.
Azt írták: „Robbanás történt a Népi Mozgósító Erők főhadiszállásán, a Kalsu katonai bázison, az al-Mashrou körzetben, az autópályán, Babil kormányzóságtól északra. A helyszínre azonnal megérkezett egy nyomozócsoport, a robbanás anyagi veszteségeket és sérülteket okozott. Az előzetes vizsgálat befejezése után fogunk tájékoztatást adni a részletekről.”
A Bagdadtól 50 kilométerre található bázist egykor az amerikai erők használták.
A PMF-en belüli frakciók részt vettek az amerikai erők elleni rakéta- és dróntámadásokban Irakban, az izraeli gázai offenzíva első hónapjaiban. A csoport azonban február elején leállította a támadásokat – írta a Sky News.
Mint ahogy azt pénteken megírtuk, aznap hajnalban Izrael támadta meg Iránt, a dróntámadás célpontja egy olyan légibázis volt, amelynek közelében nukleáris létesítmény is van. A nyugati hatalmak minden eszközzel próbálták megakadályozni az izraeli válaszcsapást, tartva attól, hogy az egész közel-keleti térség lángba borulhat.