- Külföld
- ep-választás 2024
- listavezető
- vita
- partizán
- dobrev klára
- donáth anna
- le marietta
- toroczkai lászló
- deutsch tamás
- magyar péter
Leülnek vitázni az EP-listavezetők, de Deutsch Tamás biztosan nem lesz ott
További Külföld cikkek
-
Biztonságpoitikai szakértő a kiszivárgott amerikai hadititkokról: egy ilyen műveleti fegyelemsértés kivizsgálást igényel
- Az Atlantic a jemeni offenzíváról szóló teljes Signal-csoportbeszélgetést közzétette
- Szijjártó Péter Moszkvából jelentette be, hogy optimista a béketárgyalásokat illetően
- A változásról álmodtak Európa közepén, de csak csalódást és adósságot kaptak
- Lezárják a kisebb határátkelőket Szlovákia és Magyarország között
„A vita a demokratikus közélet alapja, ezért nemcsak beszélni kell a viták fontosságáról, hanem a meghívásoknak eleget is kell tenni. EP-listavezetőként én eddig kettőből két meghívásra mondtam igent. Ott leszek a Perintfalvi Rita és a Gulyás Márton által kezdeményezett vitán is. Eddig csak a fideszes képviselőknek volt szokásuk nem reagálni a vitafelkérésekre” – írta Dobrev Klára, aki nyilvánosságra hozott egy pénteki e-mailt, amelyet „gm”-től – vagyis feltételezhetően Gulyás Mártontól, a Partizán műsorvezetőjétől – kapott.
A levélben a DK politikusát arról értesítették, hogy vele együtt összesen négy listavezető fogadta el a Partizán felkérését a határidőig, ameddig választ kellett adni:
- Dobrev Klára (DK–MSZP–Párbeszéd),
- Donáth Anna (Momentum),
- Le Marietta (Magyar Kétfarkú Kutya Párt),
- Toroczkai László (Mi Hazánk).
Sok a kérdőjel, több listavezetőt meg sem hívtak
A levélben – amelyet Dobrev Klára alighanem a Partizán jóváhagyása és tudta nélkül tett közzé – azt is hozzátették, hogy Deutsch Tamás, a Fidesz listavezetője elutasította a Partizán felkérését. Továbbá közölték, hogy
Magyar Pétertől, a Tisza Párt alelnökétől nem kaptak választ a határidőig.
Mindez azért is lehet furcsa, mert Magyar az utóbbi hónapokban kétszer is interjút adott a Partizánnak (legutóbb március közepén volt a vendégük), és korábban azt mondta, vállalja a vitát Deutsch Tamással és Dobrev Klárával (bár akkor azt írta, hogy „a köztelevízió élő adásában” szeretne leülni velük.

Ezen kívül a fenti levélben egyáltalán nem esik szó több EP-listavezetőről – beleértve ebbe nagyobb és kisebb pártokat, formációkat egyaránt. A teljes igénye nélkül nem említik például Ungár Pétert, aki az LMP listájának vezetője lesz; Róna Pétert a Jobbik – Konzervatívok EP-listavezetőjét, holott ő korábban jelezte is, készen állna a vitára; Vona Gábort, aki már tavaly ősszel bejelentette, hogy a Második Reformkor listavezetője lesz az EP-választáson, és többször beszélt arról, hogy szívesen vitázna; vagy épp Márki-Zay Pétert, aki a Mindenki Magyarországa Mozgalom listáját vezeti majd.
Deutsch Tamás ezért utasította vissza őket
Utóbb az is kiderült, hogy Deutsch Tamás miért nem vesz részt a vitán. A Fidesz listavezetője korábban azt mondta: „május 3-án ér véget az európai parlamenti választásokon induló pártok listaállítása. Ezután minden háborúpárti és dollárbaloldali listavezetővel kész vagyok vitázni. Diktafonnal és nadrágszíjjal is lehet jönni”. Később, egy héttel ezelőtt a Mandinernek adott interjújában ismegerősítette azt, hogy kész vitázni Magyarral.
Deutsch pénteken, ugyancsak Facebook-posztban reagált a vita hírére, és ő árulta el először azt is, mikor lehet a vita. „Tisztelt Gulyás Márton, Megkaptam levelét a május 17-re tervezett eseményükre. Amint azt már korábban világossá tettem, az európai parlamenti választásokon induló pártok listaállításának lezárultát követően minden listavezetővel kész vagyok vitázni” – írta, majd hozzátette,
az önök csatornáját – a saját bevallásuk szerint is – Soros György hálózata finanszírozza. A dollármédia – így önök is – pontosan azt teszi, amit a finanszírozóik elvárnak tőle. Nyíltan háborúpárti, bevándorláspárti és genderpárti pártpolitikai álláspontot képviselnek. Mindezek alapján, ahogy eddig, úgy most és a jövőben sem kívánok az önök politikai tevékenységéhez semmilyen formában sem asszisztálni.
Deutsch egyébként a Partizán eredeti levelét is nyilvánosságra hozta teljes terjedelemben. Azt írták, hogy „a vitát nagy létszámú, 1500 fős élő közönség előtt tervezzük megszervezni; az online közvetítésben pedig nagyságrendileg egymillió néző elérését tudjuk reálisan vállalni”.
A fideszes politikus által közölt írásból az is kiderült, hogy a fenti listavezetőket miért nem hívhatták meg. Közölték ugyanis, hogy a vitára (egyéb feltételeken kívül) azon pártok listavezetőit hívták meg, amelyek képesek összegyűjteni elég aláírást, „amelynek indulását az NVI jóváhagyta, és amelyek a közvélemény-kutatások legfrissebb becslései átlagában meghaladják a 3,5 százalékot”. De megjegyezték azt is, hogy a lista május 4-ét követően még bővülhet, „vagy egyes résztvevők lekerülhetnek róla, amennyiben a fentiekben megfogalmazott feltételek valamelyikének nem felelnek meg”.
A meghívott listavezetők névsora egyébként egybevág egy másfél hete napvilágot látott mandátumbecsléssel is: aszerint a levélben felsorolt politikusok vezetik azon pártokat, amelyek jelen állás szerint legalább egy képviselői helyre számíthatnak a június 9-i választáson.
Ehhez a cikkhez ajánljuk
- Külföld
Biztonságpoitikai szakértő a kiszivárgott amerikai hadititkokról: egy ilyen műveleti fegyelemsértés kivizsgálást igényel
Kis-Benedek József szerint felelősségre fogják vonni a hibázókat.
4 perce
- Külföld
Orbán Viktor kártyái között Európa sorsa, rég volt ekkora a tét
Kérdés, eltéríti-e az EU-csúcsot a lapjaival.
március 20., 05:40
- Külföld
Bevallotta a szerb belügyminiszter, mégis vannak hangágyúik
Korábban tagadta, hogy Szerbiának lennének ilyen eszközei.
március 20., 08:06
- Mindeközben
Rákóczi Ferenc lánya külföldre költözött: „Tízéves korában mondta, hogy ő nem akar itt élni”
2 órája
- Címlapon
Biztonsági őr akadályozta meg, hogy bejusson a rabbi a Kazinczy utcai zsinagógába
Emiatt az utcán imádkoztak az ortodox főrabbival szolidaritást vállalók.
2 órája
- Címlapon
Vitézy Dávid átverve érzi magát, pedig néhány órája még közös terveik voltak Karácsony Gergellyel
9 órája
- Külföld
Vlagyimir Putyin egy tollvonással elintézte az elfoglalt ukrán területeken élők sorsát
március 20., 05:52
- Külföld
Power bank okozott tüzet egy dél-koreai repülőgépen, szigorúbb akkumulátorszabályok léptek érvénybe
176 embert kellett a gép fedélzetéről evakuálni.
március 20., 06:29
- Külföld
Amerikai helyett uniós támogatással tartaná életben a Szabad Európát a cseh külügyminiszter
Az Amerika Hangjának stábja máris kényszerszabadságon van.
március 20., 06:32
- Külföld
A Duna Aréna hőse Chicagóban tette oda magát a magyar ügyért
Sárkány Zalán 300 kilométert autózott, hogy részt vegyen a forradalmi megemlékezésen.
március 19., 06:51
- Mindeközben
Fekete Pákó elszégyellte magát a Farm VIP-ban történtek miatt, térden állva könyörgött Bálint Antónia bocsánatáért
3 órája
- Külföld
Újabb támadásokat hajtott végre Izrael a Gázai övezetben, többen meghaltak
Katonai létesítmények voltak a célpontok.
március 19., 15:50
- Külföld
Trump árulása miatt visszaköveteli a Szabadság-szobrot egy francia politikus
Nem teszi zsebre, ahogy a Fehér Ház reagált.
március 19., 06:12
- Címlapon
Orbán Viktor nagy bejelentést tett, újabb milliós támogatások érkeznek
Nagy döntések születtek a kormányülésen.
1 órája
- Mindeközben
Udvaros Dorottya: Egy féltékeny szeretőm volt, és abban a pillanatban, hogy nem adtam oda neki mindenemet, bosszút állt
5 órája
- Címlapon
Az Atlantic a jemeni offenzíváról szóló teljes Signal-csoportbeszélgetést közzétette
Mindezzel cáfolni akarták Donald Trumpék korábbi állításait.
40 perce
- Külföld
Volodimir Zelenszkij reagált a Trump–Putyin-egyeztetésre, beszélni akar az amerikai elnökkel
Az ukrán elnök nem akar „Putyin étlapján” szerepelni.
március 19., 06:26
- Külföld
Nyilvánosságra kerültek a John F. Kennedy akták
Sosem találtak elég bizonyítékot arról, hogy összeesküvés volt-e, vagy sem.
március 19., 20:43
- Külföld
Kiderült, melyik a világ legboldogabb országa
Meglepő helyen végzett Izrael.
március 20., 09:05
- Külföld
Donald Trump a faji megkülönböztetést engedélyező rendeletet hozott
Az amerikai elnök megszüntetett egy 1965-ből származó szabályt.
március 20., 08:30
- Külföld
Megvonta a titkosszolgálati védelmet Joe Biden gyerekeitől Donald Trump
Tizenhárom, illetve tizennyolc ügynök vigyázott a biztonságukra.
március 19., 07:59
- Címlapon
Nagyszabású hekkertámadás érte az egyik legnagyobb orosz vállalatot, teljes a káosz a cégnél
12 órája
- Külföld
Visszaérkezett a Földre a Nemzetközi Űrállomáson rekedt két amerikai asztronauta
A tervezett 8 nap helyett csaknem 9 hónapot töltöttek a világűrben.
március 19., 07:13
- Külföld
Letartóztatták Isztambul polgármesterét, nem indulhat az elnökválasztáson
A török elnök egyik fő riválisának érvénytelenítették a diplomáját.
március 19., 08:55
- Mindeközben
Farm VIP: csalással bukott le az egyik csapat a termelési feladatban, nagy balhé kerekedett belőle
7 órája
- Mindeközben
Közös gyermeket szeretne Demcsák Zsuzsa és titokzatos férje: „Ha van csoda, akkor lesz csoda, én szeretném!”
8 órája
- Külföld
Benjamin Netanjahu szerint a halálos légicsapások hulláma Gázában csak a kezdet
Az izraeli miniszterelnök azt ígérte, hogy a támadások folytatódnak.
március 19., 08:33
- Külföld
Magyar és indiai űrhajósok együtt repülnek fel a Nemzetközi Űrállomásra
Több mint négy évtizede nem járt indiai és magyar űrhajós a világűrben.
március 19., 11:48
- Külföld
Az iszonyatos forgalom miatt bevezetik a vízitaxikat Balin
A repülőtéri torlódások csökkentése érdekében lesz szükség a vízi járművekre.
március 19., 14:17
- Külföld
Újabb négy vádlottat ítéltek el a novemberi antiszemita támadások miatt Hollandiában
Az ügynek 122 gyanúsítottja van.
március 20., 06:40
- Címlapon
Brutális kínzások és megaláztatás: 80 éve történt Magyarország legkegyetlenebb sorozatgyilkossága
Az összes gyilkos amnesztiát kapott.
3 órája
- Mindeközben
Lukács Miki: Jelenleg a kisfiunk igényei a legfontosabbak, szinte csak lopva alszunk két-három órát
9 órája
- Címlapon
Megszületett az ítélet a bőnyi iskolában késelő 12 éves diáklány ügyében
Csaknem egy évvel ezelőtt szúrta szívtájékon osztálytársát.
2 órája