Az én hazám – jelentette ki a sussexi hercegné Nigériában
További Külföld cikkek
- Megérkezett az első segélyszállítmány az ostromlott szudáni fővárosba
- Elhagyta Libanont az Aszad-család egy háborús bűnökkel vádolt tagja
- Sorra függesztik fel Oroszországba tartó járataikat a légitársaságok
- Lecsúszott a kifutóról egy repülőgép Norvégiában
- Német lapban megjelent véleménycikkben érvel Elon Musk az AfD támogatása mellett
Öröksége nem lepte meg azokat, akiket férjével tett látogatása során megismert abban az országban, ahol a nőket „bátornak, kitartónak és gyönyörűnek nevezik” – idézte a Sky News a hercegnét.
Nigéria „az én hazám” – fejtette ki a sussexi hercegné, aki szavai szerint „alázatosan” barátkozik múltjával és örökségével. Podcastjében két éve számolt be arról a DNS-tesztről, amelyből kiderült, hogy ő maga „43 százalékban nigériai származású”.
A háromnapos vizit során több rendezvényen találkoztak a helyiekkel, akik különös rajongással fogadták a hercegi párt.
Soha életemben nem fogom elfelejteni, hogy Meghant láttam
– mondta a CNN-nek leplezetlen örömmel a 9 éves Tiwatope Akanbi.
„Szeretünk téged”, „Nigéria szeret téged”, „Üdv itthon” – így zsongta körül a nők egy csoportja – magukat Sussex-osztagnak nevezték – Meghant, akit egy könyvvel és nigériai szőttessel leptek meg. Egyáltalán nem lepődtek meg azon, hogy a hercegnéről kiderült: nigériai származású.
A közönséget arra kérték: javasoljanak Meghannak egy hozzá illő nigériai nevet.
Ifeoma
– rikkantotta az egyik. Az igbó törzsben gyakori név „kincset” jelent.
Omowale
– indítványozta egy másik. „A gyermek hazatért” – ez a jelentése a jorubák között.
Harry herceg és Meghan Markle először 2019-ben jár a fekete földrészen, ahol ellátogattak Dél-Afrikába, Malawiba, Angolába és Botswanába.
A herceg – egyedül – napokkal korábban a londoni Szent Pál-székesegyházban emlékezett meg az általa alapított Invictus Games, a Legyőzhetetlenek játéka 10. évfordulójáról. Apjának „zsúfolt programja miatt” nem találkozott sem a királlyal, sem bátyjával, Vilmos herceggel – közölte szóvivője.
A hála
A házaspárt a vezérkari főnök hívta Nigériába épp azért, hogy népszerűsítsék a Legyőzhetetlenek játékát, a rokkant, sebesült vagy beteg veteránok és katonai személyzet sportrendezvényét.
Abujában ülőröplabdameccset rendeztek. A kevésbé esélyes sérültek oldalán a herceg is fellépett, de természetesen vesztettek a hivatásos katonák csapata ellen 25:21 arányban.
Harry társait a vereség nem törte le.
Ellenkezőleg, végtelenül hálásak voltak a rangos vendégnek, aki felkarolta őket.
Köszönjük minden erőfeszítését, amit annak érdekében tett, hogy mosolyt csaljon az összes sérült katona arcára
– hálálkodott egy őrmester. „Nagyon sokat jelentett számunkra” – tette hozzá Gloria Kisitmwa Dimka.
A Windsor névre keresztelt ruha
A kívülállók eközben azon szörnyülködtek, hogy az uralkodói családdal 2020-ban szakító hercegi pár nigériai látogatása során Meghan Markle a többi között egy Windsor névre keresztelt dizájnerkölteményben jelent meg az egyik rendezvényen – írta a New York Post.
Meghan Markle ignites fierce debate after wearing dress called ‘Windsor’ during Nigeria trip: ‘Done as a snub’ https://t.co/HKzxX5igl7 pic.twitter.com/N1n5owpvld
— New York Post (@nypost) May 11, 2024
A netes nyomozók gyorsan kiderítették, hogy az ebben az esetben megbotránkoztatónak nevezett, földet söprő ruhát a kaliforniai Heidi Merrick tervezte.
Egyesek szerint a Windsor visszafogott tisztelgés volt a királyi család előtt, mások azonban kendőzetlen sértésnek minősítették A viseletEt.
„Meghan Markle kétségbeesetten ragaszkodik a Windsor névhez” – jegyezte meg egy kommentelő.
A hátul mélyen kivágott ruha összes darabja már korábban elkelt 1350 dolláros áron – a tervező weboldala szerint.
(Borítókép: Meghan Markle és Harry herceg részt vesznek egy bemutató ülőröplabda-mérkőzésen Nigériában 2024. május 11-én. Fotó: Emmanuel Osodi / Anadolu / Getty Images)