További Külföld cikkek
- Legkevesebb két halálos áldozata van a Los Angeles közelében pusztító erdőtüzeknek
- Lövöldözés történt az elnöki palotánál Csádban, ahova hamarosan magyar katonák is mehetnek
- Gyanús jármű miatt lezárták London több belvárosi utcáját, mindenkit evakuáltak
- Újra egymásnak feszült Donald Trump és Justin Trudeau
- Változnak a beutazási szabályok, az Európán kívüli utasok már csak engedéllyel léphetnek be Nagy-Britanniába
Sokan tudtak a bombákról
|
A védelmi miniszter nem cáfolt
A lap André Flahaut védelmi minisztertől kérte a hír megerősítését, de a miniszter sem cáfolni sem megerősíteni nem volt hajlandó az értesülést. Emlékeztetett viszont arra, hogy az egyik parlamenti képviselő által nemrég feltett ugyanilyen interpellációra válaszolva Guy Verhofstadt miniszterelnök azt ajánlotta a frakciók elnökeinek, hogy ha tudni akarják, forduljanak a NATO-hoz.
Pacifisták perlik a kormányt
Több atomfegyver-ellenes mozgalom viszont nem érte be ezzel a kitérő válasszal. Az anyaföldért és a Betiltás 2000 bírósági keresetet indított a kormányfő, továbbá Louis Michel külügy- és André Flahaut védelmi miniszter ellen. Keresetükben arra hivatkoznak, hogy a belga kormány megsérti a nemzetközi atomsorompó-szerződés 2. cikkét, amely tiltja az atomfegyverrel nem rendelkező államoknak, hogy az atomhatalmak fegyvereit területükre befogadják. A pacifista szervezetek ezenfelül tüntetésre készülnek szeptember 18-án és október 5-én az atombombák tárolóhelyei, a Limburg megyében levő Kleine Brogel támaszpont előtt.
Terrortámadás célpontja lehet
A Le Soir megjegyzi: a múlt szeptember 11-i példátlan terroristatámadások után Belgiumban letartóztatott Nizar Trabelszi tunéziai származású feltételezett terrorista a kihallgatások során azt vallotta, hogy merényletet terveztek e támaszpont ellen is. Ezt az állítását azonban semmivel sem tudta alátámasztani.