Drog és törvény Angliában
További Külföld cikkek
- Megszólalt a német hírszerzés vezetője: Putyin támadásra készül a Nyugat ellen, a NATO kudarcát akarja
- Matteo Salvini odaszúrt egyet az Európai Bizottságnak
- Kiderült, miért omlott le a tragédiát okozó előtető az újvidéki állomáson
- A libanoni tűzszünet semmit nem old meg, csak elodázza a közel-keleti válságot
- FBI: Bombatámadással fenyegették meg Donald Trump kabinetjelöltjeit
Blair a gyógyászati célú legalizálást támogatja |
A törvényi szigor enyhítését szorgalmazó PF kutatás vezetője, Lady Runciman szerint a fiatalok tudják, hogy a kormány drogpolitikája tudományosan rég túlhaladott, vagy hamis tanácsokat ad a könnyű és a parti-drogokkal kapcsolatban. Így sokan nem hiszik el azt sem, hogy az igazán veszélyes kábítószerek (heroin, kokain) komoly függőséget és akár halált is okozhatnak.
A könnyű drogok, elsősorban a Cannabis és származékainak dekriminalizálásáért illetve orvosi felhasználásáért folytatott érvháborúban az utóbbi hetekben több csatát is nyertek a brit kenderpártiak. Tony Blair miniszterelnök az Independent című londoni napilap információi szerint komolyan foglalkozik a Cannabis származékok kizárólag gyógyászati célú legalizálásával. Jelenleg is folyamatban vannak azok a kísérletek melyek bizonyítani hivatottak a marihuána fájdalomcsillapító hatását elsősorban a Sclerosis Multiplex-ben szenvedő betegeknél.
| |
|
A kérdéskör rendkívül kényes voltát jellemzi Charles Clarke, a rendőrségi és drogügyekkel foglalkozó politikai államtitkár nyilatkozata, melyben egyértelművé teszi, hogy a történtek ellenére szóba sem jöhet a már említett PF által szorgalmazott jogliberalizáció. "Amennyiben a kormány akár a legcsekélyebb jelét mutatná annak, hogy bármilyen kábítószer fogyasztása helyénvaló cselekedet, az olyan folyamatot indítana el, amely egyéni tragédiákhoz vezethet, valamint káros hatással lenne a társadalom egészére is."
Az utóbbi időben több olyan tanulmány is megjelent, melyek a marihuána áldásos hatását igyekeznek bizonyítani, miközben cáfolják, hogy a Cannabis-fogyasztás az első fok lenne a drog lépcsőnek nevezett folyamatban. Lester Grinspoon, a Harvard egyetem munkatársa "Medical Use of Marijuana" című munkájában például állítja, hogy nincs szükség még a növény gyógyhatásának orvosi és kísérleti bizonyítására sem, hiszen a penicillin, az aspirin, vagy az inzulin orvosi bevezetéséhez is elég volt a páciensek pozitív beszámolója.
A brit kender-vitában ütköző érvek és ellenérvek tehát egyelőre kioltani látszanak egymást, bár a gyógyászati célú legalizáció mindenképpen szakítást jelent a Blair-kormány eddigi drogpolitikájával.