Mint mondta, a hatóságok vizsgálják, vajon a kormány tagjai közül tudott-e valaki a szóban forgó technológiai titkok kiszivárogtatásáról. A nyomozást azután indították, hogy Irán közölte a technikai információkat átadó személyek nevét, s közöttük pakisztáni tudósok is voltak. Musarraf felszólította az európai országokat, hogy folytassanak hasonló vizsgálatot saját tudósaik tevékenységével kapcsolatban.
Törökország tárgyalna Ciprusról
Recep Tayyip Erdogan török kormányfő beszédében közvetítést sürgetett a ciprusi török és görög közösség közötti tárgyalások felújítására azzal a céllal, hogy megoldást találjanak a sziget megosztottsága okozta válságra. A miniszterelnök közölte, hogy ezt támogatja Kofi Annan ENSZ-főtitkár is. Hozzátette, hogy a közvetítőnek élveznie kell mindkét közösség bizalmát.
Annan korábban jelezte, hogy csak abban az esetben kezdeményezi a ciprusi válság megoldásáról szóló tárgyalások újraindítását, ha mind a török, mind a görög közösség ígéretet tesz arra, hogy meg fognak állapodni és erről a megállapodásról záros határidőn belül népszavazást rendeznek.
Túl erős az euró
A gazdasági témájú beszédek közül a legjelentősebb Jean-Claude Trichet-é, az Európai Központi Bank elnökéé volt, aki az eddiginél stabilabb valutaárfolyamokért szállt síkra. Aggodalmának adott hangot a dollárnak az euróval szembeni túlzott gyengülése miatt, és hangsúlyozta: a jelenlegi helyzetben mindenekelőtt stabilitásra van szükség és lehetőség szerint el kell kerülni a túlzott árfolyam-ingadozásokat.
Az Európai Unió különböző hatóságai az elmúlt napokban több ízben is aggodalmukat fejezték ki az euró megerősödése miatt. Figyelmeztettek arra a kockázatra, hogy az európai valuta túlzott erősödése következtében jelentősen megdrágul az Európából az Egyesült Államokba irányuló export.