Különleges bizottság vizsgálja a kémrendszert
További Külföld cikkek
-
Donald Trump kiadta az ukázt, de valami nem jól sült el
- Heteken át kínoztak, majd megöltek egy transznemű férfit New Yorkban
- Megmagyarázhatatlan halálesetek tartanak rettegésben egy indiai falut
- Halálos lövöldözés Brüsszelben, több metróállomást is le kellett zárni
- Nagyot bukott a Trump-birodalom 2024-ben
![]() |
Ipari titkokat lopnak? |
Az Echelont eredetileg arra hozták létre, hogy a terrorizmus, a pénzmosás és a kábítószer-kereskedelem ellen hatékonyabban léphessenek fel az angolszász államok. Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy az itt alkalmazott technológiát más célokra is lehet használni, hiszen az elektronikus kommunikáció (vezetékes és mobiltelefonok, kábeltévé, internet, e-mail, stb.) minden formája ellenőrizhető ily módon.
![]() |
Mi a hálózat valódi célja? |
Március hetedikén azonban Washingtonban a CIA egykori főnöke, James Woolsey elismerte, hogy megfigyeltek egyes cégeket, de csak azért, hogy meghatározzák, hogy azok "milyen mértékben keveredtek bele bizonyos korrupciós ügyekbe". Woolsey szerényen azt is megjegyezte: a legtöbb európai technológia "nem ér annyit sem, hogy ellopjuk azokat".
Az Európa Parlamentet azonban - úgy tűnik - nem győzte meg a volt CIA-főnök magabiztos kijelentése, és egy tényfeltáró újságíró, Duncan Campbell (az EP megrendelésére készült) beszámolója nyomán most napirendre tűzi az Echelon-botrányt. Duncan még korábban, februári első meghallgatásakor úgy nyilatkozott az EP-bizottsága előtt, hogy minden kétséget kizáróan ipari kémkedésre használták fel az Echelon-rendszert.
![]() |
Minden fél órában egymillió üzenet |