Kiakadtak az EU-ban a török nácizáson
További Európai Parlament cikkek
- Az NVB megállapította az EP-választás végeredményét
- Nemzetközi sajtó: Orbánék kapták a legtöbb szavazatot, de új kihívójuk nagy győzelmet aratott
- Beszavazták az Európai Parlamentbe a budapesti antifa támadások olasz vádlottját
- Ursula von der Leyen bukását is okozhatja egy vizsgálat
- Gyurcsány Ferenc elárulta, együttműködne-e Magyar Péterrel
Felháborodóversennyé vált az Európai Parlament ülése, miután a törökök lenácizták a hollandokat.
A szócsata azután fajult el, hogy az éppen ma választásokat tartó Hollandiában nem engedték leszállni a török külügyminiszter gépét. Mevlüt Çavuşoğlu azért az alkotmánymódosításért kampányolt volna a rotterdami törökök között, amely még inkább bebetonozná a török elnök hatalmát.
Ha valaki fasizmust lát Rotterdamban, amelyet a nácik leromboltak és most marokkói származású polgármestere van, „teljesen elszakadt a valóságtól” – jelentette ki Donald Tusk, az uniós állam- és kormányfőkből álló Európai Tanács elnöke. „Mind szolidaritást mutatunk Hollandiával” - tette hozzá.
Senki se sérthet meg olyan értékeket, amelyeket mind elismerünk, üzente Antonio Tajani, az Európai Parlament elnöke.
Botrányos, amit Törökországból Hollandiáról, Németországról és másokról mondtak. Sohasem fogadom el ezeket az összehasonlításokat a nácik és a mostani kormányok között, háborgott Jean-Claude Juncker. Az Európai Bizottság elnöke azzal szúrt oda Ankarának, hogy nem az EU csatlakozik Törökországhoz, hanem fordítva.
Éppen a napokban lesz egy éve, hogy az EU és Törökország alkut kötött, aminek köszönhetően töredékére esett az Európába átkelő migránsok száma. Ankara már korábban az egyezmény felrúgásával fenyegetőzött, mert vízummentességet akarnak, de a cserébe elvárt feltételek egy részét nem hajlandóak teljesíteni, ráadásul a tavalyi törökországi puccskisérlet miatt is megromlott a kapcsolat a nyugati országokkal.
Szijjártó felháborodott a felháborodáson
Magyarország nem tűri a kettős mércét, közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, mert Jean-Claude Juncker arról beszélt, hogy az Európai Unió sosem fog elfogadni a nácizmus és egy jelenlegi kormány közötti összehasonlítást. A magyar miniszter szerint akkor is fel kellett volna háborodni, amikor Magyarországgal kapcsolatban „Európa legsötétebb korszakát” emlegették, pusztán azért, mert az ország nemzetközi előírásokat betartva (ez azért így finoman szólva se teljesen igaz) megvédi a magyar határt, és ezzel óvja Európát is az „illegális bevándorlástól”. „Nemzeti ünnepünkön is szeretném világossá tenni, hogy nem tűrjük a kettős mércét. Magyarország sorsáról csak a magyar emberek dönthetnek” - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
(MTI)
Az Európai Parlament a tartalomért azonban nem vonható felelősségre.