Merénylet készült a frankfurti repülőtér ellen
További Külföld cikkek
- Matteo Salvini odaszúrt egyet az Európai Bizottságnak
- Kiderült, miért omlott le a tragédiát okozó előtető az újvidéki állomáson
- A libanoni tűzszünet semmit nem old meg, csak elodázza a közel-keleti válságot
- FBI: Bombatámadással fenyegették meg Donald Trump kabinetjelöltjeit
- Véget ért Marine Le Pen tárgyalása, de csak márciusban derül ki, indulhat-e a következő elnökválasztáson
A merénylettervek az MTI szerint előrehaladott állapotban voltak, a Spiegel Online (SpO) értesülései szerint viszont még csak a kezdeti fázisnál tartottak az akció előkészítői. Az SpO szerint a letartóztatottak közül kettő német konvertita, azaz vallását megváltoztató személy. Az MTI szerint a harmadik férfi pakisztáni, a Spiegel viszont úgy tudja, hogy Adem Y. feltehetően Törökországból érkezett.
A három férfi robbanóanyagot akart a frankfurti repülőtérre, illetve a ramsteini katonai bázisra bejuttatni. Állítólag máshová is terveztek merényleteket.
Az egyik német konvertita Daniel S., aki a Saar-vidékről, Németország egyik legkisebb tartományából érkezett, a másik, Fritz G. Dél-Németországból, Neu-Ulmból származik. A két német és a török férfi ellen több hónapja folyik a nyomozás, minthogy felmerült a gyanú, hogy terrorszervezetet alakítottak.
A hatóságok akkor csaptak le a három emberre, amikor az egyik raktárból egy másik helyre szállították azokat a vegyszereket, amelyek nagyobb koncentrációban bombakészítésre is alkalmasak lennének.
A nyomozók feltételezik, hogy a következő napokban kezdték volna el a kísérleteket, hogy megépítsék a bombájukat. Ugyanakkor egy működőképes robbanóeszköz gyártásától még messze voltak, írja az SpO.
A célpontok kijelölése sem volt végleges, inkább csak lehetséges helyszínekről beszélgettek a gyanúsítottak. A reptér és a támaszpont mellett felmerült például egy diszkó felrobbantása is. Mindhárom férfi radikális iszlamistának számít a Spiegel szerint.
A csoport kapcsolatai Németországon belül és külföldön is kiterjedtek, különösen pakisztáni kapcsolataik erősek. Mindezt a titkos nyomozás derítette fel az elmúlt hónapokban.
A német hatóságok az USA-t is értesítették az ügyről, az amerikai létesítményeknél ezért fokozott biztonsági intézkedéseket rendeltek el.
A német szövetségi ügyészség legkésőbb 2007 márciusában kapcsolódott be az eljárásba. Azóta egy egész csoport dolgozott az ügyön.