Az orosz döntés, amellyel leállították a katonai előrenyomulást Grúziában, nem elég, mondta a NATO főtitkára, Jaap de Hoop Scheffer kedden.
Fontosabb részletek
Háború tört ki Oroszország és Grúzia között csütörtökről péntekre virradóra.
Az egyre több áldozatot követelő orosz támadás válasz arra, hogy Grúzia fegyvereseket küldött a grúzokat folyamatosan támadó, szakadár Dél-Oszétia tartományba az alkotmányos rend helyreállítására.
Az oroszok gyakorlatilag kiszorították a Grúzokat Dél-Oszétiából, de a harcok nem csak ott, hanem Grúziában is folytak. A halálos áldozatok száma több ezerre tehető.
Az oroszok azt kommunikálják, hogy nem akarják Grúziát elfoglalni, csupán a korábbi, 1992-es határokat szeretnék betartatni.
Abházia, egy szintén szakadár, Grúzia melletti tartomány is beszállt a harcokba, katonái kedd délelőttre bekerítették a Kodori-szorosban állomásozó grúz erőket.
Szaakasvili, grúz elnök nemzetközi segítséget kért, de eddig érdemi támogatást nem kapott.
A legfrissebb hírek szerint (az oroszok mondják ezt) kedden befejeződtek a hadműveletek.
Grúzia kilép a Független Államok Közösségéből.
Az orosz elnök kedd délután bejelentette, hogy Oroszország ki fogja vonni a Dél-Oszétiába küldött csapatait.
Oroszország ideiglenes fegyverszünetet hirdetett, mert Medvegyev orosz államfő szerint elérte a célját.
Moszkva grúziai hadműveletét a 2001. szeptember 11-i egyesült államokbeli terrortámadásokra adott amerikai válaszhoz hasonlította Szergej Ivanov. A BBC World Service brit televíziónak nyilatkozó orosz miniszterelnök-helyettes meglepődött a grúz konfliktus nemzetközi elítélése miatt. Szerinte a dél-oszétiai oroszokat védő Oroszország gyakorlata semmiben nem tér e el az Egyesült Államokétól. "Emlékeztetem önöket, hogy szeptember 11-ére hasonló volt a válasz. Amerikai állampolgárokat öltek meg. Ismerik a reakciót", mondta a politikus.